"Solidarność" ma przeprosić KOD za obraźliwe słowa. Jest prawomocny wyrok sądu

NSZZ Solidarność musi przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że członkami ruchu są byli współpracownicy SB.
NSZZ Solidarność musi przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że członkami ruchu są byli współpracownicy SB. Fot. Mieczysław Michalak / Agencja Gazeta
Według prawomocnego wyroku sądu związek NSZZ "Solidarność" jest zobowiązany przeprosić Komitet Obrony Demokracji za stwierdzenie, że wśród działaczy ruchu są m.in. byli SB-cy.


"Solidarność" zarzucała wcześniej Komitetowi, że jego aktywnymi członkami są też funkcjonariusze Wojskowej Służby Informacyjnej, tajni współpracownicy SB oraz osoby z "resortowej nomenklatury".

Z informacji RMF 24 wynika, że gdański sąd apelacyjny wydał prawomocny wyrok, według którego "Solidarność" musi przeprosić działaczy KOD za wszystkie złe słowa, które padły w ich kierunku.Wyrok sądu ma związek z obchodami 37. rocznicy podpisania Porozumień Sierpniowych na Placu Solidarności w Gdańsku. W 2017 roku Komitet Obrony Demokracji zaprosił związkowców do wspólnych obchodów tej rocznicy, jednak Solidarność odmówiła, uznając to zaproszenie za "bezczelną prowokację" oraz zarzucając stowarzyszeniu współpracę właśnie z SB-kami.

"Słowem: nie potrafimy sobie wyobrazić wspólnego świętowania z ludźmi, dla których refleksją nie jest słowo przepraszam, a jedynie rozpacz, że nie da się wyżyć za 2 tys. po zmniejszeniu SB-eckiej emerytury" – powiedziały wówczas władze Solidarności.

Na początku października 2018 roku Sąd Okręgowy w Gdańsku orzekł, że NSZZ Solidarność ma przeprosić Komitet. Według sądowej decyzji przez blisko miesiąc na stronie internetowej "Solidarności" mają być pokazywane przeprosiny i jeden raz muszą być one zaprezentowane na pierwszej stronie "Tygodnika Solidarność". Sąd nakazał też m.in., aby "Solidarność" przekazała 10 tys. zł na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W pozwie KOD domagał się wpłaty 50 tys. zł na WOŚP.

źródło: RMF 24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
#SkuteczniePosprzatane 0 0Znamy wyniki akcji #SkuteczniePosprzatane. Organizatorzy przygotowali ogromną niespodziankę
NSC 0 0National Sales Congress po raz trzeci na Narodowym. Motyw przewodni ma wiele wspólnego ze sportem
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
OPINIE 0 0Dlaczego poparcie dla PiS jest nie do ruszenia? Oto powody
WYBORY2019 0 0Nic dziwnego, że PiS przestraszyło się #SilniRazem. Akcja KO podbija media społecznościowe
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis

MOTO