Zaskakująca propozycja Kaczyńskiego dla... opozycji. Chce się dogadać w "europejskiej" sprawie

Jarosław Kaczyński zaproponował opozycji wspólną deklarację ws. strefy euro.
Jarosław Kaczyński zaproponował opozycji wspólną deklarację ws. strefy euro. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński wysłał do przywódców najważniejszych formacji parlamentarnych deklarację, która ma zagwarantować, że w najbliższym czasie Polska nie dołączy do strefy euro. Prezes PiS wyraził nadzieję, że przedstawiciele opozycji podpiszą się pod tym pomysłem.


Prezes PiS podczas środowej konferencji prasowej mówił o "deklaracji ponad podziałami", którą zdecydował się wysłać do liderów najważniejszych ugrupowań. Jarosław Kaczyński wymienił Grzegorza Schetynę i Pawła Kukiza. – To projekt deklaracji, którą sam już podpisałem. Odnosi się do interesów finansowych państwa i polskich obywateli – mówił.

Kaczyński wyjaśnił, że chodzi o zagwarantowanie, by w Polsce nie zostało wprowadzone euro, "dopóki nasz kraj nie będzie na poziomie gospodarczym, jak państwa zachodnie". – Punktem odniesienia są Niemcy – wskazał szef PiS.

Zdaniem Kaczyńskiego "interes w tej sprawie jest spójny". – Złotówka chroni nas przed wstrząsami, a strefa euro jest teraz strefą stagnacji – zauważył. Prezes PiS dodał również, że podpisanie deklaracji będzie świadczyło o "dojrzałości klasy politycznej".

– Liczymy na to, że ewentualne zobowiązania niektórych formacji politycznych wobec ich zewnętrznych sojuszników nie będą miały znaczenia. Polski interes jest tutaj oczywisty. Stąd nasza wiara, że ta deklaracja zostanie podpisana – podkreślił Kaczyński.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...