PiS znowu bierze się za Sąd Najwyższy. Jest projekt kolejnej nowelizacji

PiS szykuje ósmą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.
PiS szykuje ósmą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie kolejny projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dokument dotyczy m.in. regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk funkcyjnych w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie oraz uchylaniem immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego.


Informację o kolejnym projekcie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym już można znaleźć na stronie Sejmu.Jak zaznacza dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, będzie to już ósma nowelizacja ustawy o SN, ale pierwsza w tym roku. Treść projektu, który ma reprezentować w pracach parlamentarnych poseł Marek Ast, nie jest jeszcze znana.

Wiadomo już jednak, że nowy projekt dotyczy m.in. regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie oraz uchyleniami immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego.

Dokument został skierowany do zaopiniowania przez Biuro Analiz Sejmowych. Z uzasadnienia projektu dowiadujemy się, że przede wszystkim chodzi o dostosowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Na tym jednak raczej nie koniec, bowiem dokument wprowadza też zmiany co do sposobu obsadzania funkcji pierwszego prezesa i prezesów kierujących izbami. O tym również wspomniał Tomasz Skory na Twitterze.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu KE wszczęła wobec Polski postępowanie ws. zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

KRAJOBRAZ PO WYBORACH

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE