PiS znowu bierze się za Sąd Najwyższy. Jest projekt kolejnej nowelizacji

PiS szykuje ósmą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym.
PiS szykuje ósmą nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Prawo i Sprawiedliwość złożyło w Sejmie kolejny projekt nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dokument dotyczy m.in. regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk funkcyjnych w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie oraz uchylaniem immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego.


Informację o kolejnym projekcie nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym już można znaleźć na stronie Sejmu.Jak zaznacza dziennikarz RMF FM Tomasz Skory, będzie to już ósma nowelizacja ustawy o SN, ale pierwsza w tym roku. Treść projektu, który ma reprezentować w pracach parlamentarnych poseł Marek Ast, nie jest jeszcze znana.

Wiadomo już jednak, że nowy projekt dotyczy m.in. regulacji związanych z obsadzaniem stanowisk w Sądzie Najwyższym, postępowaniami nominacyjnymi na stanowiska sędziowskie oraz uchyleniami immunitetu sędziowskiego albo prokuratorskiego.

Dokument został skierowany do zaopiniowania przez Biuro Analiz Sejmowych. Z uzasadnienia projektu dowiadujemy się, że przede wszystkim chodzi o dostosowanie ustawy o Sądzie Najwyższym do ostatniego wyroku Trybunału Konstytucyjnego.

Na tym jednak raczej nie koniec, bowiem dokument wprowadza też zmiany co do sposobu obsadzania funkcji pierwszego prezesa i prezesów kierujących izbami. O tym również wspomniał Tomasz Skory na Twitterze.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu KE wszczęła wobec Polski postępowanie ws. zasad odpowiedzialności dyscyplinarnej sędziów.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki