Zebrała gigantyczną kwotę do "ostatniej puszki Adamowicza". Teraz pomaga strajkującym nauczycielom

Patrycja Krzymińska rusza z nową zbiórką! Tym razem chce pomóc zebrać środki dla strajkujących nauczycieli.
Patrycja Krzymińska rusza z nową zbiórką! Tym razem chce pomóc zebrać środki dla strajkujących nauczycieli. Fot. Renata Dąbrowska / Agencja Gazeta
Zbiórka do "ostatniej puszki WOŚP Pawła Adamowicza" była ogromnym sukcesem. Podobnie, jak jej kolejna akcja dla Europejskiego Centrum Solidarności. Teraz Patrycja Krzymińska wraca z nowym pomysłem – zainicjowała zbiórkę funduszy na rzecz protestujących nauczycieli. Zgromadzona kwota już rośnie lawinowo.


"Rządzący ignorują obywateli gorszego sortu"
"Długo łudziłam się, że strajk zakończy się maksymalnie po 5 dniach. No cóż. Mija drugi tydzień i strona rządząca jakby cierpiała na amnezję, jakby wyrzuciła z pamięci wszystkie słowa poparcia kierowane do polskiej elity przed wyborami" – napisała Patrycja Krzymińska na Facebooku

"Pozostaje głucha na głos tysięcy ludzi, głucha na głos zwykłych obywateli, ignoruje wszelkie wystąpienia i zgromadzenia publiczne opluwając nauczycieli, podobnie jak koczujących w Sejmie niepełnosprawnych i tym samym nas obywateli gorszego sortu – dodała.
"W telewizji publicznej chyba szczerze wierzą w to, że wielokrotnie powtarzane kłamstwo stanie się prawdą" – czytamy dalej. Inicjatorka zbiórki pisze o tym, że nauczyciele muszą strajkować, ponieważ "rząd jawnie z nich kpi".

"To lata zaniedbań na tym polu doprowadziły do tej skrajnej sytuacji. A co jak nauczyciele posłuchają rządzących i "skoro im się nie podoba to zmienią zawód" i odejdą z pracy? Pójdą "na taśmę", bo wynagrodzenie porównywalne, a odpowiedzialność za przyszłość narodu żadna" – oceniła.


Jak można pomóc?
Na koniec Patrycja Krzymińska zachęca do dołożenia się do fundusz strajkowego, "aby nauczyciele nie musieli się martwić co do gara włożyć". Dołączyć do zbiórki można pod tym linkiem.

Przypomnijmy, że o Krzymińskiej cała Polska usłyszała po raz pierwszy, gdy po zamachu na prezydenta Gdańska zainicjowała ona głośną akcję zbierania pieniędzy do "ostatniej puszki WOŚP Pawła Adamowicza". W ciągu tygodnia udało się zebrać do niej ponad 16 mln zł.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop Mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun