Prawicowy tygodnik wieszczy sukces PiS i Biedronia. Opublikowali nowy sondaż

PiS może liczyć na prawie 5 punktów przewagi nad Koalicją Europejską w sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy" przeprowadzonym tuż przed świętami wielkanocnymi.
PiS może liczyć na prawie 5 punktów przewagi nad Koalicją Europejską w sondażu Estymatora dla "Do Rzeczy" przeprowadzonym tuż przed świętami wielkanocnymi. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
Z najnowszego sondażu przeprowadzonego na zlecenie prawicowego tygodnika "Do Rzeczy" wynika, że na miesiąc przed wyborami europejskimi PiS prowadzi z przewagą niespełna pięciu punktów procentowych nad Koalicją Europejską. Zyskiwać ma też Wiosna.


PiS może liczyć na 41,6 proc. poparcia, a Koalicja Europejska na 36,2 proc. – takie jest szacunkowe poparcie dla głównych sił politycznych w badaniu pracowni Estymator dla "Do Rzeczy". Do Parlamentu Europejskiego dostałaby się jeszcze Wiosna Roberta Biedronia, na którą chce głosować 8,8 proc. ankietowanych oraz ruch Kukiz'15 z 6,1 proc. poparcia.

PiS zaliczyło spadek o 0,4 pkt proc. w porównaniu z badaniem sprzed dwóch tygodni. Zaś wynik KE jest gorszy o półtora pkt. procentowego, gdy zestawić go z sondażem sprzed pół miesiąca. Formacja Roberta Biedronia zanotowała zaś wzrost o 1,2 pkt. proc.

Błąd przedwczesnej radości
Sondaże polityczne obrosły już legendami. Wielu Polaków lubi je wyśmiewać, wskazując, że często rozmijają się z rzeczywistymi wynikami wyborów. To stało się także udziałem Estymatora, który w przypadku ostatnich wyborów parlamentarnych zanotował błąd statystyczny wynoszący aż 8,16 pp. To jednak jeszcze nic w porównaniu do wyborów prezydenckich z 2015 r., gdzie Estymator rozminął się z rzeczywistymi wynikami tak mocno, że błąd statystyczny wynosił... 22,4 pp. w ujęciu łącznym.

źródło: "Do Rzeczy"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...