Brazylijscy policjanci zatrzymali… papugę. Ptak pracował dla handlarzy narkotyków

Papuga ostrzegała handlarzy narkotyków przed policją.
Papuga ostrzegała handlarzy narkotyków przed policją. Fot. Nattasak Buranasri /123rf
Jak podają brazylijskie media, zatrzymana papuga krzykiem ostrzegała handlarzy narkotyków przed zbliżającymi się do ich siedziby policjantami. Teraz ptak trafi do zoo. Upiekło mu się?


Brazylijska policja przeprowadziła w poniedziałek nalot na kryjówkę handlarzy narkotyków w Vila Irmã Dulce. Przestępcom udało się uciec, dzięki pomocy zmyślnej papugi, która na widok funkcjonariuszy krzyknęła: "Mamo, policja".

– Musiała być tresowana. Jak tylko policja zjawiła się przy kryjówce, papuga zaczęła wrzeszczeć – powiedział jeden z policjantów, którzy brali udział w nalocie.

Policjanci z Brazylii aresztowali ptaka. Jak papuga ma na imię – na razie nie wiadomo. Według jednego z dziennikarzy, którzy mieli okazję zobaczyć papugę w areszcie, zwierzę jest wyjątkowo spokojne.

– Jak narazie ptak nie wydał ani jednego dźwięku. Siedzi cicho – zaznaczył reporter. Lokalny weterynarz Alexandre Clark potwierdził, że papuga nie współpracuje z funkcjonariuszami policji. – Wielu policjantów do niej podchodziło, a ona nic – dodał lekarz.


Wiadomo, jaki los czeka schwytaną papugę. Ptak ma trafić do miejscowego zoo, gdzie spędzi trzy miesiące i nauczy się latać. Potem zostanie wypuszczony na wolność.

źródło: Guardian
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem