Miarka chyba się przebrała. Papież Franciszek wysyła do Polski ważnego emisariusza

Papież Franciszek wyśle swojego wysłannika do Polski. Abp Scicluna od lat zajmuje się walką z pedofilami w Kościele.
Papież Franciszek wyśle swojego wysłannika do Polski. Abp Scicluna od lat zajmuje się walką z pedofilami w Kościele. Fot. Screen z Youtube / Global News
Wygląda na to, że informacje o filmie Tomasza Sekielskiego dotarły do Watykanu i papież Franciszek postanowił zrobić nad Wisłą porządek. W przyszłym miesiącu członkom Konferencji Episkopatu Polski wizytę złoży abp Charles Scicluna. Jest on głównym specem Stolicy Apostolskiej od walki z pedofilami w sutannach.


Choć rzecznik KEP ksiądz Paweł Rytel-Andrianik zapewnia, że decyzja o zaproszeniu abpa Scicluny zapadła w czerwcu 2018 roku, to trudno nie zwrócić uwagi na to, że potwierdzenie jego przyjazdu do Polski zbiega się w czasie z premierą filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". Film pokazuje działania księży-pedofilów, z którymi arcybiskup Malty od lat walczy.

To właśnie on przygotował dla papieża Franciszka dokument na temat Chile. To sprawozdanie było podstawą dla późniejszych decyzji papieża. Po liście Franciszka do wiernych w tym kraju ponad 30 biskupów złożyło dymisje na ręce papieża, kilka z nich zostało już przyjętych. Maltański dostojnik od lat zajmuje się problemem pedofilii w Kościele. Jeszcze za czasów pontyfikatu Jana Pawła II prowadził on dochodzenia kanoniczne.

– Nikt w Kościele nie stoi ponad prawem. Biskupi są na służbie ludzi, nie są zwolnieni z odpowiedzialności prawnej. Jeśli wyrządzają zło, trzeba to zgłosić i poddać ich procedurom, jak wszystkich innych – tak abp Scicluna przedstawił swego czasu swój pogląd na ściganie księży-pedofilów. Można się spodziewać, że w Polsce będzie równie nieprzejednany, jak w Chile.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem
0 0Jak ministerstwo mogło płacić za usługi trolli? Detektyw ujawnia możliwe scenariusze
SONDAŻ 0 0PiS jednak nie jest teflonowe? Tąpnięcie poparcia po wybuchu afery Piebiaka