"Byłem ofiarą księdza-pedofila". Zaskakujące wyznanie Timmermansa w Warszawie

Frans Timmermans w Warszawie przyznał, że padł ofiarą księdza-pedofila.
Frans Timmermans w Warszawie przyznał, że padł ofiarą księdza-pedofila. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Frans Timmermans podczas wizyty w Polsce zdobył się na szczere wyznanie. – Ja także byłem ofiarą księdza-pedofila – powiedział wiceszef Komisji Europejskiej podczas konferencji z Robertem Biedroniem.


– Kościół katolicki jest moim kościołem. Nie może być w nim miejsca na bezkarność. Wszystkie przypadki pedofilii muszą być dokładnie zbadane. Jeśli ktokolwiek dopuścił się zbrodni, jego miejsce jest w prokuraturze – podkreślał Frans Timmermans podczas wizyty w Warszawie.

Przy okazji wątku pedofilii w Kościele katolickim wiceprzewodniczący KE nawiązał do swojego życia i zdecydował się na chwilę szczerości. – Ja także byłem ofiarą księdza-pedofila. Dlatego mówię to wszystkim ofiarom: nie wstydźcie się. To nie jest wasza wina. Nie zrobiliście niczego złego. To wy jesteście ofiarami – przekonywał polityk.

O przykrych doświadczeniach z przeszłości Timmermans mówił podczas wspólnej konferencji z Robertem Biedroniem. W dyskusji nie zabrakło wątku o pedofilii wśród księży, który w Polsce stał się ostatnio tematem numer jeden za sprawą filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Pisał o "tęczowej zarazie". Stał się męczennikiem na prawicy
0 0Dlaczego wierzę Jarosławowi Kaczyńskiemu

CHAOS W SZKOŁACH

POLECAMYPartnerem materiału jest 0 0"Nie ma szans, żeby pójść do toalety". Tak wygląda praca nauczycieli po reformie Zalewskiej
0 0"Poszedłem i się załamałem". Zebrania w szkole pokazują, co jest nie tak z polskim społeczeństwem