Nietypowa interwencja policji w Proszowicach. Policjanci wykazali się sercem i... zablokowali drogę

Dzięki pomocy policji spacer tego jeża nie skończył się tragicznie
Dzięki pomocy policji spacer tego jeża nie skończył się tragicznie Fot. YouTube/ Mateusz Kuczkowski
To był wyjątkowo miły i bezpieczny spacer dla jeża z Proszowic. Zwierzątko mogło bezpiecznie przejść przez jezdnię dzięki policjantom, którzy specjalnie dla niego zablokowali drogę. W końcu czego się nie robi dla jeży!


Przechodzenie przez jezdnię jest dla zwierząt wyjątkowo niebezpieczne. Wiele z nich – i tych mniejszych, i większych – podczas tych przechadzek ginie. Często dochodzi również do wypadków samochodowych z udziałem zwierząt, których nie zauważają kierowcy.

Na szczęście spacer pewnego jeża przebiegł spokojnie i bez zakłóceń. Wszystko dzięki... policji z Proszowic. Na opublikowanym w internecie wideo widzimy, jak radiowóz blokuje drogę, aby jeż mógł bezpiecznie przejść na drugą stronę. Policjanci cierpliwie czekają, a zwierzątko szybko przechodzi przez ulicę, wspina się na krawężnik i znika w zaroślach.Internauci nie mogą się nachwalić nietypowej – i wyjątkowo uroczej – interwencji policji. "Piękna sprawa, "Brawo!", "Aż łezka się w oku zakręciła" – piszą pod filmem. "Dziękuje panowie policjanci. Bo już nie można patrzeć na te ginące jeże na drogach. Jeże nie robią wam na złość, chcą tylko przejść na drugą stronę" – czytamy w jednym jeden z komentarzy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...