Piotrowicz zasiądzie w komisji ds. pedofilii? Głos zabrał wicemarszałek Senatu

Czy Stanisław Piotrowicz zasiądzie w komisji ds. pedofilii?
Czy Stanisław Piotrowicz zasiądzie w komisji ds. pedofilii? Fot. Kuba Atys / Agencja Gazeta
Rząd zapowiedział parę dni temu powołanie specjalnej komisji, która zajmie się przypadkami pedofilii w Polsce. Nie w Kościele, a ogólnie. I na tym kończą się wszystkie konkrety i zaczynają niewiadome. Jedną z nich jest skład komisji, o który był pytany w "Rzeczyopolityce" wicemarszałek Senatu Adam Bielan.


– Uważam, że problem pedofilii trzeba wypalić gorącym żelazem w każdym środowisku, w którym występuje – powiedział w programie "Rzeczopolityce" Adam Bielan. Wicemarszałek Senatu stwierdził, że statystycznie problem ten występuje częściej w innych środowiskach niż wśród duchownych i tak jak inni politycy PiS przeszedł do bagatelizowania sprawy.Adam Bielan dodał też, że "są kraje w Europie, gdzie afery pedofilskie były na szerszą skalę" i podał przykład Belgii. Dalsza dyskusja z wicemarszałkiem Senatu przeszła na temat składu komisji ds. pedofilii, której powołanie zapowiedział rząd. Bielan został zapytany, czy powinni w niej zasiąść członkowie Episkopatu Polski.
– To kwestia do dyskusji. Ujawniliśmy ideę, teraz będziemy pracować nad projektem. Komisja będzie powoływana ustawą, więc i opozycja będzie uczestniczyć w pracach nad powołaniem komisji – powiedział polityk Zjednoczonej Prawicy. Bielan został też zapytany o posła Stanisława Piotrowicza. Oznajmił, iż "nie sądzi, żeby aspirował do roli członka tej komisji".

źródło: "Rzeczopolityce"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...