Lekarz nie wierzy, że kard. Gulbinowicz mógł molestować. "Nigdy tego nie stwierdziłem"

Lekarz kard. Henryka Gulbinowicza stanął w obronie hierarchy. Chodzi o oskarżenia dotyczące molestowania.
Lekarz kard. Henryka Gulbinowicza stanął w obronie hierarchy. Chodzi o oskarżenia dotyczące molestowania. Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Lekarz kardynała Henryka Gulbinowicza stanął w obronie hierarchy. Chodzi o zarzuty kierowane pod adresem duchownego. Prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala przy ul. Kamieńskiego we Wrocławiu stwierdził, że nigdy nie zauważył u swojego pacjenta oznak, że dopuścił się on molestowania seksualnego.


Kard. Henryk Gulbinowicz trafił do wrocławskiego szpitala 22 maja, kiedy jego stan uległ pogorszeniu. Wcześniej duchowny znalazł się w centrum uwagi za sprawą doniesień "Gazety Wyborczej".

Dziennik dotarł do mężczyzny, który twierdzi, że w latach 80., gdy jako nastolatek był w Niższym Seminarium Duchownym w Legnicy, kard. Gulbinowicz molestował go w trakcie wizyty we wrocławskiej kurii. 

Do oskarżeń kierowanych pod adresem kardynała odniósł się prof. Wojciech Witkiewicz, dyrektor szpitala przy ul. Kamieńskiego. – Jestem lekarzem kardynała od 35 lat i nigdy nie zauważyłem, żeby to, co jest przedmiotem doniesień prasowych, było prawdziwe. Jako lekarz nigdy tego nie stwierdziłem – podkreślił.  

Witkiewicz przekazał też ogólne informacje o stanie zdrowia hierarchy. – Kardynał jest leczony bardzo intensywnie. Jego stan jest stabilny, ale musi jeszcze pozostać w szpitalu przynajmniej przez tydzień – poinformował.

Wcześniej oświadczenie wydali adwokaci kard. Gulbinowicza. Wezwali w nim do "zaprzestania publikowania i rozpowszechniania nieprawdziwych, niepotwierdzonych informacji naruszających dobre imię jego eminencji księdza kardynała". Konferencję z udziałem prawników zorganizowano przed szpitalem, w którym przebywa 95-letni hierarcha.

źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach