Schetyna wskazał ważny element wygranej PiS. To nie udało się Koalicji Europejskiej

Grzegorz Schetyna twierdzi, że PiS udało się zmobilizować w wyborach do PE cały elektorat.
Grzegorz Schetyna twierdzi, że PiS udało się zmobilizować w wyborach do PE cały elektorat. Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Grzegorz Schetyna podsumował wyniki wyborów do Parlamentu Europejskiego. Lider PO w TVN24 stwierdził, że PiS udało się zmobilizować cały elektorat. – Tego nie zrobiła Koalicja Europejska – przyznał przewodniczący PO.


– Zbudowaliśmy koalicję, która zjednoczyła opozycję, i to był pierwszy krok. Nie wystarczyło, ale pytanie, co dalej. Teraz zrobiliśmy wszystko, co mogliśmy – powiedział w TVN24 Grzegorz Schetyna. Polityk podkreślał, że nie ma innej drogi niż ta, którą podjęto. – To, co udało nam się zrobić, czyli zjednoczyć opozycję – wyjaśniał.

Schetyna próbował też szukać przyczyn porażki Koalicji Europejskiej w wyborach do PE. – Nie zmobilizowaliśmy w całości naszego elektoratu, naszych wyborców, tak jak zrobił to PiS. To nie były wybory europejskie, to były pierwsze wybory całościowe i tak zostały potraktowane przez elektorat PiS. Oni zameldowali się w przy urnach w stu procentach – przekonywał.


Schetyna o nowym wyzwaniu KE
Szef PO skomentował też główne punkty programu PiS. – To, co zrobił Jarosław Kaczyński, to rozdawanie pieniędzy, to nowa jakość. Tego nikt nie robił – stwierdził.

Lider opozycji wskazywał też, jakie powinny być kolejne decyzje KE. – Trzeba rozszerzyć tę formułę, znaleźć wspólny program, trafić tam, gdzie przegraliśmy i to jest dzisiaj wyzwanie dla nas – zapowiadał.

źródło: TVN24
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...