Leszek Miller krótko i dosadnie o tym, skąd tak dobry wynik PiS: "To dwa razy K plus P"

Były premier stratował w tegorocznych wyborach do europarlamentu z wielkopolskiej listy KE.
Były premier stratował w tegorocznych wyborach do europarlamentu z wielkopolskiej listy KE. Fot. Agata Grzybowska / Agencja Gazeta
Zdaniem Leszka Millera zwycięstwo partii rządzącej w wyborach europejskich to efekt tzw. "dwa razy K plus P", po czym rozwikłał ten skrót. Według ostatnich informacji podanych przez PKW, PiS wygrywa tegoroczny wyścig do Brukseli, zdobywając ponad 45 proc. głosów.


– Zwycięstwo PiS-u to jest "dwa razy K plus P", czyli kiełbasa i Kościół plus propaganda – powiedział w wywiadzie z RMF FM były premier Leszek Miller, który według najnowszych sondaży zdobył mandat europosła startując z wielkopolskiej listy Koalicji Europejskiej. Jego zdaniem wyborców do PiS przekonały "pieniądze w portfelu". – Rozdawanie każdemu, bez względu na jego sytuację materialną i bez żadnych kryteriów wykazujących sytuację ekonomiczną danej rodziny, to nie jest inwestycja w przyszłość – podkreślił.

– To jest oczywiście sukces Prawa i Sprawiedliwości. Nie ma co malować na różowo rzeczywistości. To jest chyba najlepszy wynik, jak PiS uzyskał. Teraz przyjdzie czas na analizę, żeby odpowiedzieć na pytanie: jak to się stało – przyznał były premier.

Polityk wypowiedział się również na temat ewentualnej możliwości połączenia sił Wiosny z Koalicją Europejską w jesiennych wyborach parlamentarnych. – Robert Biedroń odniósł największą klęskę, jaka go do tej pory spotkała i nie sądzę, żeby ktoś go brał poważnie pod uwagę – zaznaczył.

Według najnowszych danych PKW (z blisko 99,31 proc. komisji wyborczych) w wyborach do Parlamentu Europejskiego wygrywa partia rządząca – 45,56 proc. głosów. Oprócz PiS do Brukseli pojadą również posłowie Koalicji Europejskiej (38,30 proc.) oraz Wiosny (6,04 proc.). Konfederacja nie przekroczyła progu wyborczego.


O wynikach wczorajszych wyborów do PE wypowiedział się na swoim Facebooku Roman Giertych. Jego zdaniem wygrana PiS jest wynikiem m.in. "masowego rozdawnictwa pieniędzy" oraz "zamiany TVP w telewizję o charakterze czysto partyjnym". Za przyczynę porażki opozycji uważa zaś "gwałtowny skręt w lewo".

Były prezydent Bronisław Komorowski ocenił natomiast, że partia Jarosława Kaczyńskiego wygrała w kręgach wyborczych, które nie płacą podatków. Szef PO Grzegorz Schetyna przyznał zaś, że PiS uzyskał korzystne wyniki dzięki rozdawaniu pieniędzy. – To nowa jakość. Tego nikt nie robił – stwierdził.

źródło: RMF FM
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Przestajemy zwracać uwagę na cenę i smak. Zaczyna się liczyć co innego
Zysk 0 0Mówią, że to polska "Gra o tron". Za nami premiera kolejnej części piastowskiej sagi
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0"Chętnie przeproszę". Dziwny wpis kobiety, która oskarżyła Grodzkiego
0 0Marszałek Grodzki odpowiada na materiał TVP. Mówi o "drodze sądowej"
FELIETON MICHALIK 0 030-krotność ZUS, czyli tak PiS chce karać za rozum i kwalifikacje
INN:Poland 0 0ZUS vs. przedsiębiorcza matka: 9 lat składek to za mało, by pójść na zwolnienie
0 0Lewica pod rękę z PiS i przeciw Gowinowi. Słowa Zawiszy zaskakują
0 0"Nikt nigdy nie pytał". Kandydat na ministra o braku wyższego wykształcenia
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie