Filip Chajzer zażartował z Sosnowca. Wylał się na niego potężny hejt, do akcji wkroczył prezydent miasta

Popularny dziennikarz TVN zadrwił z Sosnowca. Zapewne nie spodziewał się, że narobi sobie tym tylu wrogów
Popularny dziennikarz TVN zadrwił z Sosnowca. Zapewne nie spodziewał się, że narobi sobie tym tylu wrogów Fot. Instagram.com/filip_chajzer
Filip Chajzer mocno podpadł mieszkańcom Sosnowca. Zasugerował, że miasto leży... poza granicami Polski. Żart spotkał się z ogromnym hejtem oraz publiczną reakcją polityków z prezydentem Sosnowca na czele.


Gwiazda TVN poszukuje do programu osób, które nigdy nie były za granicą. Na koniec posta zażartował sobie, że wizyta w Sosnowcu się nie liczy. I zaczęło się. Pod ogłoszeniem jest już 2 tysiące komentarzy.Pod postem pojawiło się wiele krytycznych komentarzy o tym, że Chajzer powiela stereotypy oraz takich, w których mieszkańcy Sosnowca zapraszają do odwiedzin. Niektórych mieszkańców jednak doprowadził do białej gorączki i nie przebierali w słowach, by bronić honoru małej ojczyzny.
Na post dziennikarza TVN zareagował nawet prezydent miasta. Na swojej stronie wrzucił zachętę do wycieczki "all inclusive"... w Sosnowcu.

"Mam ponad 30 lat i okazuje się, że Pana zdaniem, jestem prezydentem 'zagranicznego' miasta, zgłaszam się do Pana akcji, ale proponuję Panu all inclusive... w Sosnowcu. Takiej 'zagranicznej' wycieczki nie miał Pan nigdy! Wspólnie z Mieszkańcami zapewniamy atrakcje, a Pan odwdzięczy się dzieciakom z sosnowieckiego Domu Dziecka. Taki challenge" – napisał Arkadiusz Chęciński.
Post Chajzera nie spodobał się też radnemu z Sosnowca. Łukasz Litewka miał żal do dziennikarza, że nie znalazł innego sposobu na napisanie ogłoszenia.

"Szkoda, że ot tak, osoba publiczna, reprezentująca stację TVN, drwi sobie z 200 tys. mieszkańców miasta, które ma swoją piękną historie i wiele powodów do dumy. Utrwala Pan swoim zachowaniem wzorce, które raczej nie powinny mieć miejsca. To nie jest dobry przykład. To nie jest też dobra reklama dla Pana i pracodawcy. Zapewne zdaje Pan sobie sprawę, że jako osoba, którą zna pół Polski, narzuca Pan w pewnym stopniu jakieś trendy" – napisał na Facebooku.
Jednak nie wszyscy mieszkańcy śląskiego aż tak bardzo się wściekli. Przypominali o czymś, o czym niektórzy zapomnieli: o dystansie i wyzbyciu się kompleksów.


AKTUALIZACJA: Filip Chajzer posypał głowę popiołem i przyjął zaproszenie prezydenta miasta. Jedno z kolejnych wydań "Dzień Dobry TVN" odbędzie się w Sosnowcu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0"Dłużnik pisze z więzienia, że jak wyjdzie, to mnie dopadnie". Komornik o kulisach zawodu
ACTINA 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun