"Frau Dulkiewicz". Ohydne wystąpienie Bonkowskiego i milczenie senatorów PiS

Senator Waldemar Bonkowski nazwał prezydent Gdańska "frau Dulkiewicz".
Senator Waldemar Bonkowski nazwał prezydent Gdańska "frau Dulkiewicz". Fot. Tomasz Pietrzyk / Agencja Gazeta
Waldemar Bonkowski, wybrany na senatora z ramienia PiS, a obecnie niezrzeszony, w wyjątkowo obraźliwy sposób określił prezydent Gdańska Aleksandrę Dulkiewicz. Wypowiedź może dodatkowo podsycać stereotypy antyniemieckie przed kolejną rocznicą wybuchu II wojny światowej.


O zachowaniu Bonkowskiego poinformała na Twitterze Barbara Zdrojewska, senator Platformy Obywatelskiej. Jak relacjonowała, podczas dyskusji o specustawie nt. Westerplatte Bonkowski z trybuny senackiej nazwał prezydent Gdańska "frau Dulkiewicz". Nowy wicemarszałek Pęk (także PiS) nie zwrócił na to uwagi, przy milczeniu senatorów partii rządzącej.Reakcje użytkowników Twittera mogły być tylko w jednym tonie. "Totalne zeszmacenie języka i obyczajów. Ale suweren z radości aż tupie, bo przecież to ludzie z jego własnego żebra wystrugani"; "brak słów"; "idiota" – czytamy w sieci.

Styl Bonkowskiego idealnie wpisuje się w narrację tygodnika "Sieci" braci Karnowskich. Na okładce pisma niedawno pojawiły się zdjęcia Dulkiewicz, a także Pawła Adamowicza i Donalda Tuska. Obok nich były m.in. flagi ze swastykami. Tytuł krzyczał: "Czy Gdańsk chce do Niemiec?"
Waldemar Bonkowski zdaje się mieć obsesję na punkcie prezydentów Gdańska. Poprzednio ironicznie pisał "santo subito" (natychmiast święty – red.) w kontekście morderstwa Pawła Adamowicza. Wzywał w ten sposób opłakujących śmierć prezydenta Gdańska do "opamiętania się". O senatorze było głośno także w 2018 roku, ale nie z powodu deklarowanych przez niego wartości konserwatywnych. W lutym po antysemickich wybrykach zawieszono go w prawach członka PiS. Tłumaczył, że nie był autorem postów, a... tylko je udostępnił.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe[/b]. Zasypało je lawiną pism

Ordo Iuris wzięło na celownik fundacje równościowe. Zasypało je lawiną pism

Joanna Scheuring-WielgusJoanna Scheuring-Wielgus

Procedowany projekt ustawy o powołaniu Komisji, która ma się zająć problemem pedofilii, to nic innego jak ściema, zasłona dymna i pozorowane działanie. Po pierwsze od tej komisji de facto nic nie zależy, nie ma żadnych sprawczych kompetencji, które pozwoliłyby na penalizowanie przestępców seksualnych, którzy dopuszczają się czynów seksualnych na niepełnoletnich.

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. [b]Polacy nie zostawili na niej suchej nitki[/b]

Mazurek przyłapana na zdjęciu z Berlusconim. Polacy nie zostawili na niej suchej nitki