Strefa wolna od "Gazety Polskiej". Empik zdecydował ws. skandalicznych naklejek

Empik przesłał redakcji NaTemat oświadczenie w związku ze skandalicznymi naklejkami "Gazety Polskiej".
Empik przesłał redakcji NaTemat oświadczenie w związku ze skandalicznymi naklejkami "Gazety Polskiej". Fot. Twitter / Gazeta Polska
W Empiku nie będzie można kupić wydania "Gazety Polskiej" z dołączoną naklejką "Strefa wolna od LGBT". "Nie ma u nas miejsca na  jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany i wszystkich traktujemy z szacunkiem" – takie oświadczenie przesłała rzeczniczka sieci sklepów redakcji NaTemat.


Wcześniej pojawiły się doniesienia, że w Empikach nie będzie można kupić "GP" z homofobiczną naklejką. Postanowiliśmy sprawdzić u źródła, czy to prawda. I otrzymaliśmy odpowiedź.

W Empiku nie będzie można kupić wydania „Gazety Polskiej” z dołączoną naklejką „Strefa wolna od LGBT”. Nie ma u nas miejsca na jawną dyskryminację i na treści łamiące prawo. Empik jest strefą pełną tolerancji, każdy jest u nas mile widziany i wszystkich traktujemy z szacunkiem.

Monika Marianowicz, Empik S.A.

"Gazeta Polska" zapowiedziała, że wypuści naklejki, na których widać przekreśloną tęczę i hasło "Strefa wolna od LGBT". Wielu komentujących tę osobliwą inicjatywę porównywało ją do pomysłów samego Josepha Goebbelsa.
Zgodnie z zapowiedziami na Twitterze, nalepki mają ukazać się wraz z najnowszym numerem "Gazety Polskiej" zapowiadanym na 24 lipca. ASZdziennik przygotował własne kontrnalepki z napisem "Strefa wolna od stref wolnych" i tęczą w tle.

Redakcja analizowała, że "Gazeta Polska" tak naprawdę poparła LGBT. "Tym prostym, choć kontrowersyjnym gestem, Sakiewicz chce przypomnieć osobom świeckim i duchownym w całym kraju, że każdemu człowiekowi należy się taki sam szacunek. Podkreśla, że nie obawia się zarzutów o obrazę uczuć religijnych" – komentowała redakcja. Do artykułu dołączono lekko tylko przerobione zdjęcie naklejek "GP".
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze