Krótka kara Marka Kuchcińskiego. PiS poinformowało, jaką rolę odegra w wyborach

Marek Kuchciński pozostanie "jedynką" PiS na liście wyborczej w Krośnie.
Marek Kuchciński pozostanie "jedynką" PiS na liście wyborczej w Krośnie. Fot. Dawid Żuchowicz / Agencja Gazeta
Jarosław Kaczyński nie ma zamiaru długo karać Marka Kuchcińskiego. Prezes Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział, że ustępujący marszałek Sejmu wystartuje w jesiennych wyborach parlamentarnych. I to z prestiżowej pozycji.


– Marszałek Marek Kuchciński będzie startował w jesiennych wyborach parlamentarnych; to najbardziej demokratyczna metoda oceny jego osoby – poinformował Jarosław Kaczyński. Jak podaje portal Onet.pl, latający marszałek ma być jedynką na liście wyborczej PiS w Krośnie. Czwartkowa konferencja lokalnych samorządowców pokazała, jak wielkie znaczenie dla wyborców PiS na Podkarpaciu ma Kuchciński.Niby-koniec Kuchcińskiego
W piątek Marek Kuchciński ma złożyć oficjalną rezygnację z urzędu marszałka Sejmu. To następstwo afery samolotowej, w której wyszły na jaw liczne przeloty posła PiS oraz jego partyjnych kolegów i członków rodziny rządowymi samolotami. W czwartek Kuchciński w obecności Jarosława Kaczyńskiego zapowiedział swoją dymisję. Politycy PiS zachowują się jednak tak, jakby nie stało się nic złego.

– Nie złamałem prawa. Liczba lotów, która wywołuje kontrowersje była podyktowana licznymi spotkaniami z mieszkańcami, także małych miejscowości. (...) Ponieważ opinia publiczna negatywnie ocenia moje zachowanie, uznałem, że nie mogę dłużej pełnić tej funkcji – powiedział Kuchciński w swoim oświadczeniu.

Źródło: Onet.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...