Jeśli nie Tusk, to kto? Polacy wskazali kandydata, który powinien zmierzyć się w wyborach z Dudą

Polacy w sondażu dla "Wprost" odpowiedzieli, kto powinien zmierzyć się w wyborach prezydenckich z Andrzejem Dudą.
Polacy w sondażu dla "Wprost" odpowiedzieli, kto powinien zmierzyć się w wyborach prezydenckich z Andrzejem Dudą. Fot. Michał Ryniak / Agencja Gazeta
O ewentualnym starcie Donalda Tuska w wyborach prezydenckich media już od dawna nie informują. Także Polacy są zdania, że były premier nie zmierzy się w potyczce z Andrzejem Dudą. Jednocześnie w sondażu wskazali, kto powinien zmierzyć się z obecnym prezydentem. A jednak wybór Platformy Obywatelskiej może być jeszcze inny.


Zdaniem ok 60 proc. respondentów Donald Tusk nie wystartuje w najbliższych wyborach prezydenckich. Przeciwnego zdania jest ok. 40 proc. badanych – wynika z badania Ariadna dla tygodnika "Wprost".

Tygodnik twierdzi, że PO szuka kandydata do prezydentury po tym, jak przestało mówić się o tym, że może nim być Donald Tusk. Największe poparcie badanych ma prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski – 16,2 proc. Inni potencjalni kandydaci są wyraźnie w tyle.

Na drugim miejscu ze wskazaniem 6,1 proc. respondentów jest prezydent Gdańska Aleksandra Dulkiewicz, a następnie Bartosz Arłukowicz (5,8 proc.) i prezydent Łodzi Hanna Zdanowska – 5,4 proc. Według dziennikarzy "Wprost" czarnym koniem przymiarek w PO może jednak okazać się jeszcze ktoś inny: rzecznik praw obywatelskich Adam Bodnar.

Według sondaży gdyby jednak Donald Tusk wystartował w wyborach prezydenckich, nie byłby faworytem w starciu z Andrzejem Dudą. Zgodnie z jednym z ostatnich takich badań Andrzej Duda mógłby w pierwszej turze liczyć na 41 proc. głosów poparcia. Donald Tusk z kolei zdobyłby 27 proc. głosów. Trzeci byłby Robert Biedroń z poparciem 11 proc.


źródło: "Wprost"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać
FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
0 0Kaju Godek, zamilcz. Naprawdę wolałabym nie usłyszeć tych słów o miesiączce
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy