Mały Antoś cierpi na wrodzoną wadę serca. "Mamy mało czasu, by powstrzymać jego śmierć"

Antoś ma zaledwie roczek.
Antoś ma zaledwie roczek. Fot. siepomaga.pl
Antoś skończył kilka dni temu roczek. Chłopiec urodził się z wrodzoną wadą serca. Jego rodzice czekają teraz na zabieg, który ma się odbyć pod koniec sierpnia w Stanach Zjednoczonych. "Może okazać się, że z sercem Antosia jest tak źle, że operacja będzie potrzebna natychmiast" – czytamy na stronie zbiórki.


Rodzice Antosia proszą o pomoc finansową na operację syna. Na chwilę obecną ich zbiórkę wsparło ponad 55 tys. osób. Łącznie wpłacono ponad 2,4 mln złotych.

Antoś urodził się rok temu 8 sierpnia. Zdiagnozowano u niego tetralogię Fallota, atrezję pnia płucnego i niedorozwój tętnic płucnych. Jego rodzice usłyszeli nawet od lekarza, że powinni pożegnać się z synem. Chłopiec jednak dalej walczy.

"W Polsce ratunku już nie ma. Zostały USA i profesor Frank Hanley ze szpitala w Stanford, ten sam, który uratował inne polskie dzieci, niemające gdzie indziej szans. (…) Te dzieci żyją. Antoś może być wśród nich" – napisali w poście rodzice. "Jesteśmy w dramatycznej sytuacji. Nasz synek umiera na naszych oczach" – czytamy.

"Plan był taki, że lekarze w USA zrobią Antosiowi cewnikowanie serca, a potem, za kilka miesięcy, operację… Wiemy jednak, że może zdarzyć się inny scenariusz. Ten najgorszy... Może okazać się, że z sercem Antosia jest tak źle, że operacja będzie potrzebna natychmiast" – wyjaśniają.

"Nie prosimy już o pomoc. My błagamy. Poruszymy niebo i ziemię, by nasz synek miał operację, by przeżył" – apelują rodzice.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Nobel z ekonomii trafił w dobre ręce. Ci ludzie pomogli 5 milionom dzieci
0 0Miały być darmowe podręczniki, a nie ma ich wcale. Tak się zmusza rodziców do płacenia

NIE TYLKO POLITYKA

Sephora 0 0Udział w tym projekcie dużo nam dał". Współzałożycieli TOBO + MALA o programie dla kobiet
Rankomat 0 0Wyprawka dla niemowlaka. Co trzeba kupić i z jakim wydatkiem należy się liczyć?
OPINIA 0 0Koalicja wpadła w identyczną pułapkę, z jaką przez lata walczył PiS
FELIETON 0 0A może czas po prostu przestać płakać i w końcu zrozumieć, że właśnie taka jest Polska: PiS-owska