Poznajcie przyszłą elitę wśród naukowców. To prawdopodobnie oni będą zmieniać świat

Tegoroczni laureaci nagrody głównej i stypendyści programu ADAMED SmartUP.
Tegoroczni laureaci nagrody głównej i stypendyści programu ADAMED SmartUP. Fot. Maciej Jaźwiecki
Żeby ktoś zmienił nasz świat na lepsze, czasami trzeba mu trochę pomóc, a przede wszystkim odnaleźć i wesprzeć w jego pasjach i geniuszu. Robią to twórcy i realizatorzy programu ADAMED SmartUP. Zakończono już piątą edycję tego programu i wyłoniono 10 laureatów nagrody głównej - młodych ludzi, których wiedza i pasja do nauki może zadziwiać niejednego wytrawnego naukowca.


Laureaci przez kolejny rok skorzystają ze wsparcia mentorskiego w ramach indywidualnych konsultacji edukacyjnych.

W tym roku do grona laureatów nagrody głównej programu ADAMED SmartUP dołączyli:

Rafał Bereś z Zielonej Góry, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Edwarda Dembowskiego w Zielonej Górze,
Julia Kalinowska ze Słupska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Adama Mickiewicza w Słupsku,
Bartłomiej Leks z Będzina, uczeń III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach,
Konrad Łęgowski z Lubiszewa Tczewskiego, uczeń Gdańskiego Liceum Autonomicznego,
Kinga Mastej z Rzeszowa, uczennica Publicznego Liceum Ogólnokształcącego Sióstr Prezentek im. Jana Pawła II w Rzeszowie,
Kamil Petryczkiewicz z Konstancina-Jeziorny, uczeń V Liceum Ogólnokształcącego im. Księcia Józefa Poniatowskiego w Warszawie,
Władysław Sowul z Suwałk, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Konopnickiej w Suwałkach,
Aleksander Stawiarski z Warszawy, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Stefana Batorego w Warszawie,
Stanisław Szleszkowski z Wrocławia, uczeń VII Liceum Ogólnokształcącego we Wrocławiu,
Cezary Wystup z Dąbrowy, uczeń II Liceum Ogólnokształcącego im. Dąbrówki w Poznaniu.

– Program ADAMED SmartUP jest tak wyjątkowy dzięki jego uczestnikom. Na przestrzeni pięciu lat to już ponad 30 tys. uczniów, spośród których wyłoniliśmy 250 laureatów z imponującą wiedzą, naukową pasją i konsekwencją w dążeniu do realizacji swoich marzeń. Z wielką radością i dumą obserwujemy jak ci utalentowani ludzie rozwijają się, a przede wszystkim jak potrafią ze sobą współpracować oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z młodszymi kolegami, uczestnikami kolejnych edycji – mówi Katarzyna Dubno, Członek Zarządu Fundacji Grupy Adamed.


Za największe zaangażowanie
W trakcie gali spośród zeszłorocznych 10 laureatów nagrody głównej 4. edycji programu wyłoniono także 3 stypendystów. Zostali nimi: Katarzyna Łyczek, Marcin Maniak oraz Laura Meissner.

Ta trójka wykazała się przez ostatni rok największym zaangażowaniem oraz postępami w nauce. Stypendyści otrzymali nagrodę finansową - 40 tys. złotych każda, którą będą mogli przeznaczyć m.in. na wymarzone studia, czy realizację dalszych planów naukowych.


– Ostatni rok był bardzo intensywny, ale jednocześnie bardzo satysfakcjonujący. Dzięki konsultacjom udało mi się osiągnąć kolejne sukcesy. Pomogły mi zajęcia z biologii, jak również staż na Uniwersytecie Rzeszowskim w zdobyciu srebrnego medalu na Międzynarodowej Olimpiadzie Biologicznej w Szeged – powiedział podczas gali pochodzący z Krakowa Marcin Maniak, od września student kierunku biochemicznego na Uniwersytecie w Edynburgu.
Najpierw zagrajmy...
Każda edycja programu ADAMED SmartUP rozpoczyna się od naukowej gry online, w ramach której uczniowie mierzą się z różnorodnymi zagadnieniami z zakresu nauk ścisłych i przyrodniczych.


Najlepsi z nich są proszeni o przesłanie swoich aplikacji, które ocenia Rada Naukowa programu. Następnie Rada, po rozmowach kwalifikacyjnych, wybiera 50 osób, które później biorą udział w dwutygodniowym, innowacyjnym obozie naukowym, organizowanym od kilku lat w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie.

Następnie wyłanianych jest 10 laureatów nagrody głównej. Wyróżnieni uczestnicy rozwijają swoje naukowe zainteresowania w ramach 10-miesięcznych indywidualnych konsultacji edukacyjnych, a tym samym mają szansę na zdobycie finansowego stypendium naukowego.

– Głęboko wierzę, że warto w życiu realizować swoje pasje, jednak by było to możliwe, trzeba umieć je odkryć. Program ADAMED SmartUP ma przede wszystkim na celu pomóc młodym, utalentowanym ludziom odnaleźć to, co jest dla nich w życiu najbardziej interesujące, to co chcą rozwijać i tworzyć. Bo tylko realizując swoje pasje można osiągać spektakularne sukcesy – powiedziała dr n. med. Małgorzata Adamkiewicz, Prezes Zarządu Fundacji Grupy Adamed.

Wystarczy zarejestrować się
Program ADAMED SmartUP to dotychczas blisko 32 tys. zarejestrowanych uczestników, 5 obozów naukowych, 250 uczestników obozu, 50 laureatów nagrody głównej oraz 12 stypendystów.

Uczniowie w wieku 15-19 lat, którzy marzą o poszerzaniu swojej wiedzy i podobnie jak nagrodzeni laureaci oraz stypendyści programu ADAMED SmartUP, chcą rozwinąć swoje kariery naukowe, już teraz mają na to szansę. Wystarczy, zarejestrować się do 6. edycji programu poprzez stronę: www.adamedsmartup.pl.

ADAMED SmartUP to program naukowo-edukacyjny skierowany do uczniów szkół ponadpodstawowych, mający na celu popularyzację nauk ścisłych i przyrodniczych oraz wsparcie rozwoju pasji i zainteresowań szczególnie uzdolnionej młodzieży. Podstawą inicjatywy jest platforma internetowa www.adamedsmartup.pl oraz program stypendialny przeznaczony dla osób w wieku 15-19 lat.

Program patronatem honorowym objęli: Minister Edukacji Narodowej, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Instytut Badań Edukacyjnych, Narodowe Centrum Nauki, Politechnika Warszawska, Politechnika Śląska, Polska Akademia Nauk, Szkoła Główna Gospodarstwa Wiejskiego, Uniwersytet Jagielloński, Uniwersytet Medyczny w Łodzi, Uniwersytet Warszawski, Warszawski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Morska w Szczecinie.

Organizatorem programu ADAMED SmartUP jest Fundacja Grupy Adamed, której celem jest wspieranie działalności badawczo-rozwojowej, naukowej i oświatowej, popularyzacja nauki oraz wsparcie rozwoju młodzieży i środowiska naukowego.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje