Radiowóz łódzkiej policji rozjechał szczeniaka. Sprawca odjechał z miejsca zdarzenia

W Łodzi radiowóz rozjechał szczeniaka.
W Łodzi radiowóz rozjechał szczeniaka. Fot. Facebook.com / Adam Witkowski
Policjanci wyjaśniają przyczyny przykrego zdarzenia na jednej z ulic Łodzi. Jeden z radiowozów jadąc ulicą Rzgowską śmiertelnie potrącił szczeniaka, po czym odjechał z miejsca zdarzenia – relacjonuje "Dziennik Łódzki". Sprawca zorientował się, że jest coś nie tak, kiedy zobaczył, że nie ma jednej tablicy rejestracyjnej.


Do zdarzenia doszło we wtorek po godz. 10.00 na ul. Rzgowskiej. Według świadków jadący tamtędy radiowóz potrącił śmiertelnie przebiegającego przez jezdnię psa. Kierowca nawet nie zatrzymał się, żeby zobaczyć co się stało – podaje "Dziennik Łódzki".

Pojazd zgubił jednak jedną z tablic rejestracyjnych. To miało wzbudzić podejrzenia kierowcy radiowozu, który wrócił na miejsce zdarzenia, kiedy zobaczył, że brakuje mu jednej z "blach". Świadkowie jednak nie próżnowali i wezwali na miejsce policję. Jeden z nich opublikował zdjęcie przejechanego zwierzaka i udostępnił je na jednej z łódzkich grup na Facebooku. Jak podaje lokalna gazeta sprawcą potrącenia był cywilny pracownik policji, który prowadził przejazd techniczny radiowozu. W rozmowie z dziennikarzami mężczyzna stwierdził, że nie zauważył wbiegającego na jezdnię psa, ani nie odczuł zderzenia ze zwierzęciem.

Komendant łódzkiej komendy miejskiej wszczął postępowanie, które ma wyjaśnić przebieg i przyczyny tego zdarzenia. Bazując chociażby na relacjach świadków trudno jest jednak mówić o celowym działaniu kierowcy. Tak było np. podczas głośnej sprawy z Sycowa. Tam nie dość, że kierowca z sposób celowy i okrutny przejechał psa, to jeszcze całość nagrał telefonem.

źródło: "Dziennik Łódzki"
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Franek Sterczewski zdradza plan na działanie w Sejmie. I opowiada, jak wyglądał "chrzest" w TVP
0 0Tak odpowiedziała na zaproszenie Dudy. Reakcja europosłanki PO zwróciła uwagę bułgarskiej prawniczki
Unum 0 0Nigdy nie mów nigdy. Weź sobie do serca wnioski z tego badania, bo życie pisze różne scenariusze
T-mobile 0 0Tomasz Raczek w serialu Netflixa? Oto dlaczego w tej plotce jest odrobina prawdy
0 0Przepis na prezydenta. To, co w kilka miesięcy zrobił Duda, powinno być lekcją dla opozycji
0 0Czarzasty ujawnia: będą poważne zmiany na Lewicy. "Rada krajowa SLD dała zielone światło"