Grupa Angelini, producent popularnego leku na stany zapalne gardła, ma już 100 lat

Grupa Angelini powstała w 1919 r.
Grupa Angelini powstała w 1919 r. Fot. 123RF
Dokładnie wiek temu, w 1919 roku, 32-letni aptekarz Francesco Angelini założył we włoskiej Ankonie firmę zorientowaną na dostarczanie innowacyjnych rozwiązań medycznych. W 2019 roku przypada setna rocznica tego wydarzenia, czyli założenia Grupy Angelini, która jest m.in. producentem popularnego leku Tantum Verde. Z tej okazji firma zaprezentowała specjalne logo.


Dzięki temu, że założyciel postawił na innowacje, przedsiębiorstwo rozwijało się tak prężnie, że dziś jest międzynarodową grupą i liderem w obszarze ochrony zdrowia oraz dobrego samopoczucia w sektorach farmaceutycznym i rynku masowego. Grupa Angelini jest obecna w 17 państwach, a w Polsce działa od roku 2008 jako Angelini Pharma Polska.


Logo rocznicowe
Zaprojektowanie dedykowanego logo z okazji okrągłej rocznicy działalności Grupy Angelini powierzono - w celu upamiętnienia przeszłej współpracy - agencji komunikacyjnej Armando Testa.

Grafika zawiera liczne nawiązania do historii, teraźniejszości i przyszłości firmy. W logo Angelini litera A, kojarzona głównie z produktami farmaceutycznymi i oznaczająca solidność oraz precyzję, została połączona z nawiązującą do rocznicy liczbą 100.


Znaczenie stu lat działalności firmy podkreśla slogan "W przyszłości od 1919 roku” (ang. In the future since 1919). Słowa te podkreślają jedną z kluczowych wartości, którymi kierowała się rodzina Angelini - ciągłe dążenie do innowacji.
Oprócz nowego logo grupa uruchomiła również stronę internetową poświęconą swojej setnej rocznicy - http://www.angelini100.com/ - na której znaleźć można najnowsze informacje na temat inicjatyw planowanych z okazji tej ważnej rocznicy - zarówno dla pracowników, jak i konsumentów.


– Obchody setnej rocznicy założenia naszej grupy budzą w nas wiele emocji. Patrzymy
w przyszłość z ogromnym szacunkiem dla zasad, jakimi kierujemy się od początku istnienia, oraz filozofii naszej firmy, które dziś zyskują nowe życie - również dzięki zaangażowaniu młodego pokolenia, głównie mojej córki Thei Paoli i jej męża Sergia. Chcę podziękować wszystkim tym, którzy pracują dla Angelini, naszym klientom, a także partnerom oraz interesariuszom, którzy zaufali nam przez ostatnie 100 lat – powiedział Francesco Angelini, Prezes Grupy Angelini.

Kilkanaście krajów, tysiące pracowników
Angelini posiada oddziały w 17 państwach, zatrudnia 6000 pracowników i generuje obroty w wysokości 1,6 mld euro. W sektorze farmaceutycznym od zawsze koncentruje swoją uwagę na obszarach terapeutycznych związanych z bólem i stanami zapalnymi oraz na sferze zdrowia psychicznego.

Produkty Angelini są sprzedawane w 70 państwach na całym świecie - zarówno dzięki bezpośredniej obecności grupy na rynkach, jak i strategicznej współpracy z wiodącymi, międzynarodowymi grupami i firmami farmaceutycznymi. Grupa Angelini jest również aktywna w sektorze higieny osobistej, działając we współpracy z Procter & Gamble w ramach spółki joint venture (Fater).

Angelini Pharma Polska ma siedzibę w Łazach i zatrudnia 228 osób. Jej obroty wynoszą ponad 51 milionów euro rocznie (2018). Firma oferuje ponad 50 produktów: leki na receptę leki dostępne bez recepty (OTC), suplementy diety i  wyroby medyczne. Produkty sprzedawane bez recepty stanowią prawie 54 proc. oferty firmy.

Najważniejszą marką Angelini sprzedawaną w Polsce bez recepty jest Tantum Verde, przeciwzapalny lek na bazie chlorowodorku benzydaminy stosowany w leczeniu stanów zapalnych jamy ustnej i gardła.

Źródło: informacja prasowa Grupy Angelini

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
MAMA:DU 0 0Ją okrzyknięto "babą od zboków", jej uczniów "zboczonymi". Psycholożka zdradza, co robi na WDŻ
0 0Czy istnieje męska depresja poporodowa? Terapeuta o tym, z czym przychodzą do niego polscy mężczyźni
0 0Chcesz być eko, ale nie wiesz, jak zacząć? Oto 15 BANALNYCH sposobów na zero waste
0 0Podstawowy argument antyszczepionkowców obalony! Prawnik wyjaśnia najprościej, jak się da
0 0Wypijają 18 l mleka na śniadanie. Liczba porodów 44-latki zadziwia, a wkrótce kolejny

DZIEJE SIĘ

0 0"Gwarantuję, że idę do Sejmu". To on miał oddać mandat Piotrowiczowi
0 0Piotrowicz jednak nie trafi do Sejmu! PiS ucina spekulacje