Tego dnia musi być... strasznie. 7 horrorów, które są idealne na Halloween

Horror w Halloween? Czemu nie!
Horror w Halloween? Czemu nie! Fot. Kadr z filmu "Dziedzictwo. Hereditary"
Nie idziesz na imprezę w Halloween, ale chciałbyś poczuć nastrój tego święta strachu? Najłatwiej to zrobić... oglądając horrory. Na brak filmów grozy nie można narzekać, więc, nie chcąc, abyście spędzili cały halloweenowy wieczór na wybieraniu repertuaru, ruszamy z pomocą i prezentujemy listę tytułów, które na 31 października pasują idealnie.


Dziedzictwo. Hereditary (2018)

Gdzie oglądać: CHILI

Po śmierci swojej matki Ellen Graham, Annie (Toni Collette) i jej rodzina zaczynają doświadczać dziwnych i niepokojących zjawisk. Sytuacja szybko zaczyna wymykać się spod kontroli i familię nawiedzają kolejne tragedie. Annie nie ma już żadnych wątpliwości: w życiu jej matki wydarzyło się coś, co teraz położyło się cieniem na życiu jej bliskich. Czy rodzina Grahamów pokona mroczne dziedzictwo? Recenzję "Dziedzictwa. Hereditary" można przeczytać w naTemat.

Czarownica: Bajka ludowa z Nowej Anglii (2015)

Gdzie oglądać: CHILI

Nowa Anglia, 1630 rok. William, Katherine i ich piątka dzieci osiedlają się w chacie tuż przy lesie, w którym – podobno – żyją czarownice. Na początku w gospodarstwie panuje względny spokój, co jednak szybko się zmienia. Kiedy nowo narodzony syn pary nagle znika, plony niszczeją, a zwierzęta umierają bogobojna rodzina zaczyna zwracać się przeciwko sobie. Podejrzana o wszystkie tragedie staje się bowiem ich nastoletnia córka Thomasin (Anya Taylor-Joy). Czy dziewczyna naprawdę praktykuje magię?

Lśnienie (1980)

Gdzie oglądać: Netflix, CHILI

Klasyk filmów grozy. Jack Torrance (Jack Nicholson), jego żona Wendy (Shelley Duvall) i syn Danny (Danny Lloyd) mieszkają w górskim hotelu Panorama w stanie Kolorado, w którym głowa rodziny jest dozorcą. Zimą hotel jest zamknięty, więc w budynku nie ma nikogo oprócz nich. Ale czy na pewno? Obdarzony telepatycznymi zdolnościami Danny odkrywa, że hotel jest nawiedzony, a jego ojciec powoli wpada w obłęd. Szybko zimowy pobyt w Panoramie zamienia się w piekło.

Jeździec bez głowy (1999)

Gdzie oglądać: Netflix, CHILI, Player

"Jeździec bez głowy" Tima Burtona z Johnnym Deppem i Christiną Ricci to wiktoriańska opowieść o nowojorskim policjancie, który przybywa do małego miasteczka Sleepy Hollow, aby rozwiązać serię morderstw popełnianych przez legendarnego Jeźdźca bez głowy. Oczywiście w niego nie wierzy, ale szybko przekona się, że zagrożenie jest prawdziwe. A wraz z nim widz.

Annabelle (2014)

Gdzie oglądać: Netflix, HBO GO, Player, Ipla, CHILI, Play Now

Nie ma Halloween bez przerażającej lalki, o której powstały już trzy filmy ("Obecność", "Annabelle: Narodziny zła" i "Annabelle wraca do domu"). W tym z 2014 roku John (Ward Horton) kupuje swojej ciężarnej żonie Mii (Annabelle Wallis) starą, zabytkową lalkę. Kobieta cieszy się z prezentu, jednak... tylko do czasu. Pewnej nocy do domu pary włamują się sataniści – nie tylko brutalnie atakują Johna i Mię, ale również wywołują siły zła, które gromadzą się w Annabelle. Niepozorna lalka stanie się największym koszmarem swoich właścicieli. I nie tylko.

Ciche miejsce (2018)

Gdzie oglądać: HBO GO, Player, CHILI, Play NOW

Horror nietypowy, który ogląda się na skraju fotela. Czteroosobowa rodzina Abbotów próbuje przetrwać w świecie, w którym każdy dźwięk stanowi śmiertelne zagrożenie. To przez tajemnicze istoty, które atakują ludzi, gdy tylko ich usłyszą. Evelyn (Emily Blunt) i Lee (John Krasiński, reżyser filmu) zmagają się z tragedią z przyszłością i próbują ochronić swoje dzieci. Jednak cisza zostaje w końcu przerwana. Recenzję naTemat można przeczytać tutaj.

Christine (1983)

Gdzie oglądać: Netflix

Klasyk na podstawie powieści Stephena Kinga. 17-letni Arnie (Keith Gordon) kupuje stary, używany samochód, naprawia go, odnawia i nadaje mu imię Christine. Jego rodzice i dziewczyna nie pochwalają jego zakupu, jednak chłopak nie słucha ich i Christine staje się jego oczkiem w głowie. Jego uczucia odwzajemnia również... samochód. Okazuje się bowiem, że auto żyje nocami własnym życiem i atakuje wszystkich, którzy szkodzą Arniemu.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
0 0Spełnia się czarny sen Kaczyńskiego. Sondaż pokazuje, kto podbiera mu głosy
0 0Wojna PiS z Gowinem. Rzecznik rządu nie zostawia złudzeń
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!
0 0Jest szczepionka przeciwko eboli. Na razie może eksperymentalnie pomóc w zwalczeniu epidemii
0 0Myślisz, że to lenistwo, a to depresja. 10 objawów choroby, których nie rozumie otoczenie