To historyczna decyzja! Królowa Elżbieta II nie będzie już nosić prawdziwych futer

Królowa dokonała przełomowej decyzji.
Królowa dokonała przełomowej decyzji. Fot. Youtube.com/CBS
Elżbieta II podjęła decyzję o rezygnacji z noszenia prawdziwych futer. Brytyjska monarchini przerzuciła się na ich sztuczne odpowiedniki. – Nasza królowa przekazuje, że futro nie jest już w modzie” – komentują aktywiści.


O zmianie podjętej przez Elżbietę II poinformowała krawcowa królowej Angela Kelly. "Jeśli Jej Wysokość ma wziąć udział w jakimś wydarzeniu, zwłaszcza w chłodne dni, to od 2019 roku będzie nosić tylko sztuczne futra" – napisała w swojej książce "The Other Side of The Coin: The Queen, The Dresser and The Wardrobe".

Pałac Buckingham oficjalnie potwierdził te doniesienia. Wiadomo, że zmiana dotyczyć będzie każdego elementu garderoby monarchini, czyli zarówno płaszczy, nakryć głowy oraz królewskich szat.Aktywiści i politycy z całego świata komentują decyzję Elżbiety II. – Nasza królowa chce państwa bez furta. To przekaz, że furto nie jest już w modzie – podkreśliła Claire Bass z organizacji chroniącej zwierzęta Humane Society International."Symboliczny i ważny gest" – czytamy w poście na fanpage’u Roberta Biedronia.

źródło: CBS News
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Renault 0 0Jazda w tym aucie to czysta przyjemność. Rodzina będzie zachwycona
Brita 0 0Co powinno pić dziecko? Dobrą wodę znajdziesz nie tylko na sklepowych półkach
TYLKO W NATEMAT 0 0PiS przystąpił do realizacji obietnic, czyli dlaczego Polacy będą zarabiali mniej
0 0Tak PiS załata budżet. W styczniu ceny alkoholu i papierosów pójdą w górę!