Rzeźnik z ludzkim mięsem do wczoraj działał w Londynie, by... zareklamować grę

Pierwszy na świecie rzeźnik z ludzkim mięsem był otwarty do soboty w Londynie. Wszystko w ramach promocji gry "Resident Evil 6"
Pierwszy na świecie rzeźnik z ludzkim mięsem był otwarty do soboty w Londynie. Wszystko w ramach promocji gry "Resident Evil 6" Fot. YouTube.com/CVG
Tylko przez dwa dni był otwarty pierwszy na świecie rzeźnik sprzedający... ludzkie mięso. Rączką, goleń, a może cała tusza - do wybory męska, lub damska? W tym wszystkim można było od piątku do soboty wybierać w Londynie.


Pierwszy na świecie sklep mięsny z ludzkim mięsem został otwarty na dwa dni w stolicy Wielkiej Brytanii w ramach promocji najnowszej edycji gry komputerowej "Resident Evil". I każdy, kto zdawał sobie sprawę z tego, o czym jest owa gra i że jej producent firmuje ludzkiego rzeźnika swoją marką z pewnością wchodził do sklepu znacznie mniej zaskoczony, niż ludzie nie mający tej świadomości.

Czytaj również: Breivik: Do zamachu przygotowywałem się, grając w gry komputerowe. Czy strzelanki uczą zabijać?
Na pierwszy rzut oka trudno było poznać, że to mistyfikacja. Rzeźnik z ludzkim mięsem został bowiem otwarty pośród innych stoisk na popularnym londyńskim targowisku Smithfield's. Gdzieś pomiędzy sklepem z wołowiną, a stoiskiem z świńskimi tuszami.

I podobnie jak tam, na rzeźnickich stołach leżały całe ciała obdarte właśnie ze skóry i gotowe do poćwiartowania, a w ladach czekały na klientów przygotowane już produkty. W tym między innymi przyprawione na grilla ludzkie dłonie, czy steki z twarzy. Nawet ludzie o najsilniejszych nerwach dostawali mdłości na ich widok.


Ludzki rzeźnik w Londynie
Zobacz, jak wyglądała specyficzna promocja gry "Resident Evil 6"

Jak łatwo domyślić się po fakcie, żaden z produktów nie był oczywiście prawdziwym kawałkiem ludzkiego mięsa. O to, by wszystkie wyglądały jednak jak najbardziej realistycznie zadbała brytyjska performerka Miss Cakehead, która słynie z przygotowywania produktów teoretycznie spożywczych, które do złudzenia przypominają części ludzkiego ciała.

Zobacz też: Zombie, kłamstwa i gry wideo. Żyjemy w czasach, gdzie najbardziej szalone przewidywania pisarzy science fiction stają się codziennością.

Dotąd robiła to na małą skalę, serwując na przykład ciasteczka o wyglądzie ludzkich palców, czy uszu. Teraz japońska firma Capcom, producent gry "Resident Evil 6" postanowił dać jej fantazji całkowitą swobodę i sponsorować stworzenie całego sklepu z takimi "frykasami".

Źródło: HuffingtonPost
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...