Już niebawem nazwa "Krzysztof Krawczyk" może zostać zastrzeżona w Urzędzie Patentowym. Mecenaska reprezentująca Krzysztofa juniora wyjawiła, że Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala, ubiegają się o uzyskanie wspólnego prawa ochronnego na znak towarowy "Krzysztof Krawczyk". To cios dla potomka wokalisty, który w takim wypadku nie będzie mógł już dłużej korzystać ze spuścizny po znanym ojcu.
Redaktorka, reporterka, koordynatorka działu show-biznes. Tematy tabu? Nie ma takich. Są tylko ludzie, którzy się boją. Szczera rozmowa potrafi otworzyć furtkę do najbardziej skrytych zakamarków świadomości i rozjaśnić umysł. Kocham kolorowych i uśmiechniętych ludzi, którzy chcą zmieniać szarą Polskę. Chcę być jedną z tych osób.
Złoty Fryderyk dla Krzysztofa Krawczyka
Podczas czwartkowej gali rozdania prestiżowych nagród, Krzysztof Krawczyk otrzymał Złotego Fryderyka za zasługi dla polskiej muzyki. Statuetkę odebrali za niego żona zmarłego artysty, Ewa Krawczyk oraz jego przyjaciel i menadżer Andrzej Kosmala.
Nagroda została zawieziona na grób legendarnego wokalisty, który położony jest nieopodal Łodzi w Grotnikach. Zdjęcie z cmentarza opublikował na Facebooku Kosmala.
Okazuje się, że w tle gali i nagrody honorującej zamarłego piosenkarza, wciąż rozgrywają się rodzinne potyczki w rodzinie Krawczyków. Wdowa chce zadać kolejny cios synowi artysty.
Zastrzeżony znak towarowy "Krzysztof Krawczyk". Co to oznacza dla syna artysty?
19 maja w zgierskim sądzie odbyła się rozprawa dotycząca spadku po zmarłym Krzysztofie Krawczyku. Całość została przepisana żonie, Ewie Krawczyk. Jednak syn piosenkarza ma walczy o zachowek po ojcu.
Teraz Ewa Krawczyk i Andrzej Kosmala dążą do zastrzeżenia znaku towarowego "Krzysztof Krawczyk". – Dążą do skomercjalizowania i zmonopolizowania imienia i nazwiska Krzysztofa Krawczyka tak, by móc korzystać z niego z wyłączeniem innych osób, w tym Krzysztofa Juniora – powiedziała na łamach portalu "Pomponik" mecenas Monika Zarzycka, pełnomocniczka syna Krzysztofa Krawczyka.
Podobno wniosek został już przekazany do Urzędu Patentowego. W dokumencie figurują kategorie, które obejmują nie tylko utwory i płyty z muzyką zmarłego Krawczyka.
– Chodzi m.in. o towary w postaci muzyki utrwalonej na nośnikach, publikacje techniką druku (np. albumy, książki, plakaty), odzież, obuwie, nakrycia głowy. Wśród usług wskazać można usługi promocyjne, usługi w zakresie zarządzania działalnością artystyczną, organizowanie i obsługę koncertów – wyjaśniła pełnomocniczka Krzysztofa juniora.
Posłuchaj "naTemat codziennie". Skrót dnia w mniej niż 5 minut