nt_logo

"Top Gun: Maverick" otrzymał 6-minutowe owacje w Cannes. Cruise'a nagrodzono Złotą Palmą

Zuzanna Tomaszewicz

19 maja 2022, 11:53 · 2 minuty czytania
"Top Gun: Maverick" to dzieło, na które widzowie czekali latami. Sequel kultowego tytułu wyświetlono podczas trwającego obecnie festiwalu filmowego w Cannes. Jak donoszą zagraniczne media, film akcji otrzymał owacje na stojąco. Co więcej, Tom Cruise dostał specjalną Złotą Palmę.


"Top Gun: Maverick" otrzymał 6-minutowe owacje w Cannes. Cruise'a nagrodzono Złotą Palmą

Zuzanna Tomaszewicz
19 maja 2022, 11:53 • 1 minuta czytania
"Top Gun: Maverick" to dzieło, na które widzowie czekali latami. Sequel kultowego tytułu wyświetlono podczas trwającego obecnie festiwalu filmowego w Cannes. Jak donoszą zagraniczne media, film akcji otrzymał owacje na stojąco. Co więcej, Tom Cruise dostał specjalną Złotą Palmę.
"Top Gun: Maverick" zachwycił widzów festiwalu w Cannes. Tom Cruise otrzymał Złotą Palmę. Fot. PATRICIA DE MELO MOREIRA / AFP / East News

Obserwuj naTemat w Wiadomościach Google

  • "Top Gun: Maverick" otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco podczas festiwalu filmowego w Cannes.
  • Tom Cruise został nagrodzony przed seansem Złotą Palmą za cały swój dorobek artystyczny.
  • Pierwsze recenzje filmu Josepha Kosinskiego są pełne entuzjazmu.

"Top Gun: Maverick" z Tomem Cruise’em w roli głównej miał trafić do kin w lipcu 2021 roku, jednak ze względu na pandemię COVID-19 wytwórnia Paramount Pictures zdecydowała się przesunąć datę premiery na następny rok. Odliczanie powoli dobiega końca, bowiem "Top Gun" ukaże się na dużym ekranie już 27 maja 2022 roku.

Akcja "Top Gun: Maverick" rozgrywa się 30 lat po wydarzeniach z pierwszej części. Grany przez Toma Cruise’a główny bohater będzie instruktorem lotnictwa w Marynarce Wojennej USA, który unika awansu, aby przestać latać. Pete Mitchell otrzyma wyjątkowe zadanie: musi wytrenować grupę pilotów, którzy polecą na niebezpieczną misję.

W obsadzie nadchodzącego tytułu znaleźli się m.in. Jennifer Connely ("Requiem dla snu"), Ed Harris ("Twierdza"), Jon Hamm ("Mad Men"), Miles Teller ("Whiplash"), Val Kilmer ("Gorączka") i Glen Powell ("Ukryte działania"). Za reżyserię odpowiada Joseph Kosinski, który współpracował wcześniej z Cruise’em przy filmie "Niepamięć". Jakby tego było mało, piosenkę promującą "Top Gun: Maverick" została nagrana przez Lady Gagę i nosi tytuł "Hold My Hand".

Czytaj także: Lady Gaga nagrała piosenkę do filmu "Top Gun: Maverick". Brzmi jak kawałek z jej drugiej płyty

"Top Gun: Maverick" w Cannes - Tom Cruise ze Złotą Palmą

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez "The Hollywood Reporter", "Top Gun: Maverick", który był wyświetlany w środę na specjalnych pokazie podczas festiwalu w Cannes, otrzymał sześciominutowe owacje na stojąco. Tom Cruise nie ukrywał swojego wzruszenia. Jeszcze przed rozpoczęciem seansu aktorowi wręczono statuetkę Złotej Palmy za swój dorobek artystyczny.

Cruise przytulił dyrektora festiwalu, Thierry'ego Fremaux, który uhonorował go prestiżową nagrodą. Pierwszym słowem, jakie hollywoodzki gwiazdor zdołał wypowiedzieć po dostaniu Złotej Palmy, było krótkie: "Wow". – Wszyscy pracowali tak ciężko, żeby przenieść to na duży ekran. Nigdy nie zapomnę tego wieczoru. (...) Robię te filmy dla was wszystkich – mówił.

Wspomnijmy, że przedtem Tom Cruise tylko raz odwiedził Cannes - było to w 1992 roku przy premierze "Za horyzontem" w reżyserii Rona Howarda. Dodajmy również, iż przed premierą "Mavericka" aktor przez 10 minut chodził po czerwonym dywanie i witał się z fanami, którzy godzinami czekali na spotkanie z nim. Nie obyło się bez autografów i selfie. 

Pierwsze recenzje "Top Gun: Maverick" wskazują, że film jest naprawdę zachwycający. "Dawno żaden wielki, głupi hollywoodzki hit nie sprawił mi tyle frajdy" – napisała Linda Marric z The Jewellery Channel. "Będziecie się śmiać, płakać, sapać, a wasze serca znacznie przyspieszą" – skomentowała Dulcie Pearce z "The Sun".

Czytaj także: https://natemat.pl/409879,nieznosny-ciezar-wielkiego-talentu-nicolas-cage-jako-on-sam-recenzja