Johnson&Johnson wycofuje z obrotu 32 mln opakowań tabletek antykoncepcyjnych Cilest

Tabletki antykoncepcyjne Cilest wycofane z obrotu. Uwaga: zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu.
Tabletki antykoncepcyjne Cilest wycofane z obrotu. Uwaga: zdjęcie jest tylko ilustracją do tekstu. Fot. shutterstock.com
Firma Johnson&Johnson dobrowolnie wycofuje z obrotu w Europie, Azji i Ameryce Łacińskiej około 32 milionów opakowań środka antykoncepcyjnego Cilest. Koncern podjął taką decyzję, ponieważ testy wykazały, że jeden z dwóch zawartych w tabletkach hormonów uwalniany jest wolniej, niż zakłada specyfikacja produktu.


Rzeczniczka firmy Johnson&Johnson Michelle Romano poinformowała, że z obrotu wycofano 179 partii tabletek antykoncepcyjnych Cilest, które sprzedawane są w 43 krajach. Decyzja koncernu, którą podjęto w zeszłym tygodniu dotyczy także Polski. O wycofaniu produktu z obrotu poinformował na swojej stronie internetowej należący do Johnson&Johnson polski oddział firmy Janssen Pharmaceuticals.

Janssen Pharmaceuticals

Pragniemy poinformować, że firma Janssen zdecydowała się na dobrowolne wycofanie serii produktu leczniczego Cilest w 43 krajach, w tym w Polsce, z poziomu łańcucha dystrybucji (hurtownie i apteki), w związku ze stwierdzeniem wolniejszego uwalniania aktywnego składnika produktu, niż jest ono zdefiniowane w specyfikacji leku. Poziom ryzyka dla pacjentów należy uznać za bardzo niewielki ze względu na brak wpływu na bezpieczeństwo i skuteczność produktu. CZYTAJ WIĘCEJ


Wycofywane z obrotu są tabletki wyprodukowane w 2011 roku lub później. Główny Inspektor Farmaceutyczny poinformował, że w Polsce ze sprzedaży znikną 21-tabletkowe opakowania Cilest, których termin ważności upływa 31 stycznia 2015 roku (numer serii: CBS0K00) oraz 63-tabletkowe opakowania, których termin ważności upływa 31 maja 2015 roku (numer serii: CFS2J00).

źródła: Reuters, Janssen.pl
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Przez dwa miesiące byłam streamerką gier. Oto, czego się nauczyłam
JANDA 0 0Kremy z kolagenem: nie bierz pierwszego lepszego. To skomplikowany składnik
dadHERO 0 0Prawie półtora miliona złotych na polską planszówkę. Skąd ten sukces gry "Beyond Humanity:Colonies"?
0 0Polskiej szkole przydaliby się tacy nauczyciele. "Stowarzyszenie Umarłych Poetów" w teatrze
WYWIAD 0 0Dlaczego faceci nie chcą seksu. Seksuolożka wylicza powody i radzi, jak to zmienić
0 0Słynna fabryka ogłasza zwolnienia grupowe. Miśnieńska porcelana walczy o przetrwanie