Park Miłości otwiera się dla zakochanych

Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach
Park Miłości im. dr Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach Fot. lubniewice.pl
Letnia aura sprzyja zakochanym. O pełni jej uroków nigdzie nie przekonają się oni tak dobrze, jak w lubniewickim Parku Miłości. Niecodzienne miejsce zostało zadedykowane pamięci seksuolog dr Michaliny Wisłockiej, której "Sztuka kochania" wyedukowała kilka pokoleń Polaków.

Park Miłości imienia dr Michaliny Wisłockiej w Lubniewicach zostanie uroczyście otwarty 29 czerwca. Wydarzeniu towarzyszyć będzie debata, której gospodarzem został prof. Zbigniew Izdebski. W gronie uczestników znajdą się m.in.: prof. Andrzej Jaczewski, prof. Grzegorz Jakiel, prof. Krzysztof Czajkowski, prof. Janusz Leon Wiśniewski,dr Andrzej Depko oraz redaktor Ewa Wanat. Dyskusja skupi się m.in. na analizie sposobu, w jaki twórczość Wisłockiej oddziałuje na współczesne ujmowanie zdrowia seksualnego.

Park Miłości im. dr Wisłockiej usytuowano w Lubniewicach, ponieważ lekarka wyznała niegdyś, iż to właśnie w tej miejscowości przeżyła "wielką, erotycznie spełnioną miłość". Na gości parku, poza bujną roślinnością, czekają także specjalne rzeźby, ławeczka oraz mostek miłości, na którym zakochani mogą zawieszać kłódki symbolizujące trwałość ich uczuć.

Zmarła w 2005 roku dr Michalina Wisłocka była jednym z najsłynniejszych polskich seksuologów. Wydany przez nią poradnik "Sztuka kochania", którego pierwsza edycja ukazała się w 1976 roku, został bestsellerem, rozchodząc się w nakładzie siedmiu milionów egzemplarzy. Wisłocka była także współzałożycielką istniejącego do dzisiaj Towarzystwa Świadomego Macierzyństwa.

Czytaj także:


Aseksualizm. Choroba czy nowa orientacja seksualna zasługująca na głęboką tolerancję?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...
WOJCIECH SADURSKIWOJCIECH SADURSKI

"Oskarżenie przez TVPiS jest potężnym przyznaniem się do bezradności argumentacyjnej...". Jak podały media, znalazłem się w znakomitym gronie osób, które TVPiS zamierza ścigać karnie za opinie, dotyczące związku między uprawianą przez tę telewizję propagandą a stworzeniem atmosfery, sprzyjającej mordowi w Gdańsku...

"Jesteście wypier****". [b]Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP[/b]
POLECAMY

"Jesteście wypier****". Dziennikarz opowiada nam, jak wygląda praca w TVP

[b]Owsiak nie puści tego płazem TVP. [/b]"Przez dwa lata to były programy nienawiści"

Owsiak nie puści tego płazem TVP. "Przez dwa lata to były programy nienawiści"