Słońce najlepsze po udarze

Story Travelers
Silny ból głowy, nudności, zaburzenia czucia oraz widzenia ‒ to tylko niektóre objawy udaru. Jak zapobiec tej chorobie oraz jakie metody leczenia są najlepsze po przebytym udarze? Specjaliści coraz częściej polecają terapię światłem. Światłoterapia łagodzi bóle głowy, również te poudarowe, a także chroni organizm przed niebezpiecznym i nagłym atakiem.


Kto jest zagrożony udarem?
Na udar bardziej narażone są osoby starsze, a także te, u których w rodzinie ktoś wcześniej zmagał się z tą chorobą. Innymi poważnymi czynnikami zwiększającymi ryzyko udaru są: choroby serca, cukrzyca, nadwaga, duże stężenie cholesterolu, nieleczone nadciśnienie tętnicze czy miażdżyca. Nadużywanie alkoholu oraz nałogowe palenie papierosów to kolejne bardzo istotne czynniki, które mogą zwiększyć prawdopodobieństwo wystąpienia udaru. Schorzenie to atakuje z zaskoczenia, dlatego warto dbać o siebie i robić wszystko, by zapobiec chorobie. Odpowiednia profilaktyka udarów jest niezwykle istotna (przeczytasz o niej w serwisie abcZdrowie.pl). Przykładowo dobrze rozplanowane leczenie nadciśnienia zmniejsza ryzyko o ponad połowę. Chroniąc się przed udarem, warto również pomyśleć o zrzuceniu nadwagi, ograniczeniu czerwonego mięsa w diecie, a także o regularnym wysiłku fizycznym. Długie spacery, bieganie czy uprawianie innego sportu nie tylko poprawią ogólną kondycję organizmu, ale również wpłyną pozytywnie na nasze samopoczucie.


Lecznicze właściwości światła
Jak postępować, kiedy udar już wystąpi? Warto jak najszybciej zastosować właściwe metody leczenia, polecane przez lekarzy. Neurolodzy oraz inni specjaliści zajmujący się udarami podkreślają, jak ważną rolę odgrywa światło, które jest nam potrzebne do życia podobnie jak powietrze. Lecznicze właściwości światła zauważono i ceniono już od dawna. Światło jest absorbowane całą powierzchnią skóry, dociera również do naszego organizmu za pośrednictwem oczu, pobudzając wydzielanie enzymów i hormonów. Kolejną zaletą zażywania kąpieli słonecznych jest witamina D, dzięki której nasze kości są mocniejsze, hormony funkcjonują prawidłowo, a my rzadziej popadamy w depresje i mamy dobre samopoczucie. Nie każdy jednak może korzystać z uroków naturalnego światła. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest fototerapia, z której dobrodziejstw może korzystać niemal każdy. Leczenie światłem polecane jest zarówno przy profilaktyce, jak i już po przebytym udarze.


Zalety światłoterapii
Osoby, które przeszły udar mają zwykle wiele problemów związanych ze zdrowiem psychicznym oraz fizycznym. Światłoterapia znacząco wpływa na stan zdrowia i samopoczucie chorych oraz skutecznie podnosi komfort ich życia. Jej zalety dostrzegą zwłaszcza pacjenci skarżący się na silne i przewlekłe bóle głowy. Leczenie światłem nie tylko poprawia nastrój, który jest często obniżony po urazie, ale również ma skuteczne działanie przeciwbólowe. Terapię taką doceniają zwłaszcza osoby starsze, spędzające większość swojego czasu w słabo oświetlonych pomieszczeniach.


Do najważniejszych zalet światłoterapii można zaliczyć likwidowanie depresji, objawów stresu, silnych bólów głowy, czyli tych schorzeń, na które uskarżają się pacjenci po udarze. Warto również dodać, że metody leczenia światłem pomagają odblokować kanały energetyczne, kiedy występują przewlekłe bóle głowy lub gdy jesteśmy zestresowani. Co więcej – poprawiają ogólną sprawność mózgu oraz korzystnie wpływają na koncentrację.

Na czym opiera się światłoterapia?
Fototerapia opiera się na leczniczym działaniu światła. Dzięki odpowiedniemu natężeniu promieni świetlnych procesy biologiczne zachodzące w naszym organizmie zaczynają prawidłowo funkcjonować i regulują się. Właściwa dawka światła pobudza organizm do produkcji większej ilości hormonów oraz innych korzystnych substancji, dzięki którym organizm odzyskuje równowagę.

Czy terapia słońcem jest najlepsza po udarze? Może nie jest najlepszą metodą leczenia, ale bez wątpienia ma korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie. Dlatego warto się na nią zdecydować, tym bardziej, że światłoterapia jest bezpieczna i staje się coraz bardziej popularna.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0W Polsce tego filmu ludzie boją się jak ognia. Widziałem "Malowanego ptaka" i już wiem dlaczego

POLECAMY

HYDEPARK 0 0Maciej Stuhr kończy 44 lata. I właśnie z tej okazji dał bardzo szczery wywiad
0 0Tak się rozjeżdża konkurencję. Po takiej zapowiedzi serwisu Disney+ Netflix może się bać

TRAGEDIA W WARSZAWIE

FELIETON 0 0Ilu ludzi ma jeszcze zginąć na pasach? Posłowie, przestańcie się bać kierowców!
X-lander 0 0Złożysz go jedną ręką. Mamy cenią go za wielofunkcyjne zastosowanie
PSSB 0 0Konsultanci sprzedaży bezpośredniej. Kim są osoby działające w tej rozwijającej się branży?
POLECAMY 0 0Tak Kaczyński traci władzę. Po wyborach dostał dwa potężne ciosy