Znajdź pomoc w problemach osobistych

Centrum Psychoterapii BEN
Współczesny świat stawia przed każdym z nas duże wyzwania – tempo życia, coraz większy poziom stresu, nastawienie na karierę oraz wysokie wymagania stawiane przez kulturę masową. Efektem takiego sposobu życia są coraz częstsze problemy psychiczne, z którymi nie zawsze potrafimy poradzić sobie samodzielnie. Idealnym rozwiązaniem jest w takiej sytuacji skorzystanie z profesjonalnej pomocy specjalistów.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Centrum Psychoterapii BEN to klinika oferująca specjalistyczną pomoc psychologiczną, którą kieruje do osób zmagających się z problemami w życiu osobistym i zawodowym. Posiada bardzo długą historię – powstało ponad 20 lat temu jako jedna z pierwszych niepublicznych placówek tego typu w naszym kraju. Zespół doświadczonych specjalistów pomaga pacjentom w odzyskaniu wewnętrznej równowagi oraz spojrzeniu na swoje problemy z innej perspektywy.

Oferta Centrum obejmuje pomoc osobom, które zmagają się z najczęstszymi obecnie problemami psychologicznymi, takimi jak depresje, zaburzenia lękowe, nadmierny stres, zaburzenia snu oraz nerwice. W czasie terapii prowadzonych przez psychologów porozmawiać można o wypaleniu zawodowym, problemach w kontaktach z najbliższymi, problemach wychowawczych lub zaburzeniach seksualnych. Placówka kieruje swoją pomoc także do osób z poważnymi zaburzeniami odżywiania – anoreksją oraz bulimią.

W ramach Centrum działa również poradnia, specjalizująca się w leczeniu uzależnień. Dotyczy to zarówno uzależnień od alkoholu, nikotyny, narkotyków, leków, komputera czy hazardu, jak i problemów pracoholizmu, seksoholizmu oraz uzależnienia od więzi z innymi osobami. Na pomoc i wsparcie terapeutyczne liczyć mogą osoby chore i ich rodziny, osoby współuzależnione oraz dzieci z rodzin z tendencją do problemów alkoholowych. Poddanie terapii całej rodziny pozwala na kompleksowe podejście do tego tematu oraz zapewnienie wszystkim jej członkom szansy na powrót do normalnego życia.


Problemy natury psychologicznej uważane są często za mniej ważne od innych schorzeń. Z tego względu próbujemy ignorować je i radzić sobie z nimi samodzielnie. Brak pomocy specjalistycznej skutkuje niejednokrotnie jedynie nasileniem się problemu i rozszerzeniem na inne aspekty życia danej osoby. Dlatego tak ważne jest wczesne zwrócenie się o pomoc do specjalistów, którzy będą potrafili nam pomóc.

Więcej informacji o pomocy psychologicznej znajdziesz na abcZdrowie.pl i na stronie internetowej Centrum Psychoterapii BEN.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...