Watykan rozpoczął kontrolę w Niemczech. Przypatrzy się "bogatemu Kościołowi"

[url=http://tinyurl.com/ohn7e7s] Watykan [/url] skontroluje diecezje w Niemczech
Watykan skontroluje diecezje w Niemczech Fot. Shutterstock
Watykan rozpoczął rzadką procedurę rewizji Niemieckiej Diecezj Katolickiej. Przegląd rozpoczął się po poniedziałkowych oskarżeniach, że jej biskup wydawał zbyt dużo pieniędzy, a to nie idzie w parze z ideologią nowego papieża Franciszka.


Chodzi dokładnie o diecezje Limburg w Niemczech. Od dawna społeczność krytykowała diecezję za zbyt bogaty styl życia. Dlatego Watykan wysłał tam swojego kardynała, który ma dokładnie przypatrzeć się funkcjonowaniu diecezji. Media od dłuższego czasu zwracały uwagę na kosztowną posiadłość, która należy do Franza-Petera Tebartza-van Elsta – proboszcza diecezji. Krytykowały także zbyt bogaty styl funkcjonowania parafii.

Wizytę przedstawicieli Watykanu spowodowało coraz większe poruszenie opinii publicznej w tej sprawie. Wysyłając na miejsce swojego kardynała, Watykan chce pokazać pełne zaangażowanie się w sprawy Kościoła. Jednocześnie kościelne władze zaprzeczyły, że te działania mają jakikolwiek związek z nadużyciami seksualnymi pośród księży.

Proboszcz niemieckiej diecezji ma jeszcze jeden problem. 22 kapłanów wystosowało list otwarty, w którym oskarżyli go o działania ortodoksyjne przez ostatni rok funkcjonowania diecezji. List poparło także około 4,5 tys. duchownych do zarzutów dodają upadek zaufania wobec van Elsta.


Sam zainteresowany bardo ubolewa nad takim stanem rzeczy. Uważa, że gdyby tylko mógł postąpiłby na pewno inaczej. Przynał, że jego niektóre zachowania mogły faktycznie przyczynić się do przedstawienia diecezji w bardzo złym świetle.

źródło: Yahoo.news
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

POWYBORCZY PORANEK

WYNIKI, ANALIZY, KOMENTARZE