Sprawdzony sposób na zmarszczki

Fotolia
Pojawianie się zmarszczek to efekt starzenia się skóry. Tego typu zmiany występują zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jednakże to płeć piękna jest na tym punkcie bardziej przewrażliwiona i wiele pań chce z nimi walczyć, próbując się ich pozbyć różnymi metodami.


ARTYKUŁ SPONSOROWANY


Popularnym antidotum na zmarszczki jest kwas hialuronowy. Jest to polisacharyd, który naturalnie występuje w ludzkiej skórze. Posiada on właściwości wiązania wody, dzięki czemu tkanki są odpowiednio nawodnione. Wraz z upływem czasu zanikają również cząsteczki kwasu hialuronowego, w wyniku czego na twarzy pojawiają się zmarszczki. Do ich wypełniania i wygładzania stosuje się zastępcze źródło kwasu, które odpowiada za właściwe nawilżenie i ujędrnienie tkanek skóry. Kwas hialuronowy, który wykorzystywany jest w zabiegach dermatologii i medycyny estetycznej jest preparatem syntetycznym, dzięki czemu ryzyko wystąpienia objawów alergicznych jest znacznie mniejsze.

Na godzinę przed rozpoczęciem zabiegu, miejsca, w których ma być podany kwas hialuronowy należy posmarować specjalnym kremem, w którego skład wchodzi środek znieczulający. Preparaty stosowane w tego typu zabiegach występują w postaci elastycznego i bardzo plastycznego żelu, który wypełnia zmarszczkę, po wprowadzeniu go do skóry. Dzięki jego specyficznym właściwościom daje to bardzo naturalne efekty. Preparat, który wstrzykiwany jest w linię zmarszczki lub w okolicy ust wiąże wodę, przez co zwiększa się objętość miejsca, które chcemy odmłodzić, nabierając pożądanego kształtu.

Zabieg trwa zazwyczaj około 30 minut, a pierwsze efekty widać już bezpośrednio po jego przeprowadzeniu. Kolejną jego zaletą jest możliwość normalnego funkcjonowania i wykonywania codziennych czynności – nie jest wymagany żaden okres rekonwalescencji ani rehabilitacji. Wadą tej metody wygładzania zmarszczek jest czas jej działania. Niestety jednorazowe wstrzyknięcie kwasu nie daje efektów do końca życia, ponieważ po upływie 9-12 miesięcy preparaty kwasu hialuronowego ulegają degradacji, a następnie zostają całkowicie wchłonięte. Chcąc zachować młody wygląd na dłużej, zabieg należy powtórzyć. Można go wykonać między innymi w gabinecie dr n. med. Dalii Chrzanowskiej w Rzeszowie.


Więcej informacji o właściwościach kwasu hialuronowego znajdziesz na abcZdrowie.pl oraz na stronie internetowej dr n. med. Dalii Chrzanowskiej.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0Od dziś zupełnie nowe naTemat.pl 4.0. To największa zmiana w historii serwisu
0 0Radziecki sprzęt i brak śpiworów. Żołnierz opisuje, co zobaczył w wojsku: "Nie wiedziałem, że jest aż tak źle"
0 0Hejterzy śmieją się z jego roli w filmie Tarantino. Jednak to Rafał Zawierucha "wygrał życie"
0 0"Jak po pobiciach". Chirurg z Warszawy opisał, jak "składał" twarz 19-latka – ostrzega przed hulajnogami