PiS przejmuje legendę Wincentego Witosa i uderza w ludowców. "PSL porzuciło polskich rolników"

Jarosław Kaczyński walczy o odebranie wpływów PSL na wsi.
Jarosław Kaczyński walczy o odebranie wpływów PSL na wsi. Fot. Adam Stępień / Agencja Gazeta
PSL w zbliżających się wyborach do Parlamentu Europejskiego zamierza zdobyć od dwa mandaty więcej niż przed pięcioma laty. Może być o to jednak niezwykle trudno. Twardą walkę o wiejski elektorat właśnie postanowiło bowiem rozpocząć Prawo i Sprawiedliwość. - PiS zostało jedyną partią, która zajmuje się sprawami polskiej wsi - przekonuje Adam Hofman, a Jarosław Kaczyński jest w niedzielę honorowym gościem rocznicy urodzin Wincentego Witosa.

Spory toczone przez polskich polityków na co dzień to głównie gra o wielkomiejskiego wyborcę. Kiedy zbliżają się wybory, ciężar zainteresowania także najważniejszych liderów partyjnych przenosi się jednak na wieś. O tym, że bez poparcia elektoratu wiejskiego nie można liczyć w Polsce na dobry wynik dobrze wie Jarosław Kaczyński. Choć zwykle woli podkreślać swoje inteligenckie, żoliborskie korzenie, właśnie postanowił pojawić się w małopolskich Wierzchosławicach. Tam prezes PiS wypowiedział wojnę PSL o etos Wincentego Witosa.

W Wierzchosławicach trwają bowiem obchody 140. rocznicy urodzin legendarnego przywódcy ludowców. To on jest ojcem tradycji, na których opiera się do dziś Polskie Stronnictwo Ludowe, ale zdaniem polityków Prawa i Sprawiedliwości, ugrupowanie Janusza Piechocińskiego nie ma już prawa powoływać się na spuściznę premiera II RP.

- Polskie Stronnictwo Ludowe zajmuje się radami nadzorczymi, spółkami skarbu państwa, Elewarrami i tak dalej, porzuciło polskich rolników. Zostaliśmy sami i będziemy się z tego zadania wywiązywać - grzmiał w niedzielę rzecznik PiS Adam Hofman. Poseł nie ma wątpliwości, że wśród liderów partyjnych Jarosław Kaczyński pozostało jedyną osobą, która szczerze przejmuje się sprawami polskiej wsi.W Wierzchosławicach były premier uznał, że dla mieszkańców wsi najważniejsze są z pewnością wartości rodzinne. Zamiast walczyć o dopłaty do produkcji rolnej, przy okazji wyborów do Parlamentu Europejskiego prezes PiS chce więc domagać się z Brukseli środków dla polskich rodzin. - Konieczna jest wspólna w ramach Unii Europejskiej polityka prorodzinna. Trzeba odwrócić trend demograficzny poprzez wsparcie z UE dla rodzin - przekonywał podczas obchodów urodzin Witosa.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...