Leczenie implantologiczne dostosowane do potrzeb pacjenta

Worldizen
Braki w uzębieniu to bardzo duży problem praktycznie dla każdego, kogo dotyka. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że wstawienie implantów jest idealnym sposobem, aby pozbyć się tego wstydliwego kłopotu. Co ważne – zabieg nie jest ani bolesny, ani drogi.


Leczenie implantologiczne polega na umieszczeniu w kości śruby tytanowej, która ma zastępować korzeń zęba i stanowi podstawę do wstawienia korony, czyli protetycznego uzupełnienia zęba. Implanty mogą również stanowić bazę, która stabilizuje protezy ruchome. Leczenie tego rodzaju jest przede wszystkim trwałe, a w czasie jego wykonywania nie trzeba ingerować w istniejącą strukturę zębów. Daje to ogromną przewagę nad wykonywaniem np. mostów protetycznych.

Oczywiście wszelkie działania muszą uwzględniać predyspozycje i oczekiwania pacjenta, a także wyniki badania klinicznego i radiologicznego jamy ustnej. Pełna wstępna diagnostyka zapewni skuteczność leczenia oraz bezpieczeństwo każdemu pacjentowi. Niezbędnym zdjęciem przed rozpoczęciem leczenia implantologicznego jest trójwymiarowa tomografia komputerowa.


Nowoczesne metody implantologiczne, specjalistyczny sprzęt i procedury kliniczne sprawiają, że pacjent może być leczony przy znieczuleniu miejscowym, więc nie musi obawiać się bólu oraz następstw związanych ze znieczuleniem ogólnym. W czasie zabiegu, poza implantologiem, może znajdować się przy pacjencie anestezjolog, który zadba o jego komfort psychiczny, podając dożylnie leki uspokajające i przeciwbólowe. Pomoc anestezjologa ogranicza również dolegliwości, które mogą pojawić się po zabiegu. Chodzi tutaj np. o obrzęk, który może utrzymywać się do około tygodnia. Zazwyczaj szwy z jamy ustnej usuwane są 7 dnia po zabiegu, więc wtedy też może rozpocząć się proces tzw. wgajania implantów. Trwa on od 1 do 6 miesięcy w zależności od pacjenta i rodzaju implantów. Następnie ma miejsce etap rekonstrukcji protetycznej, który ma na celu przywrócenie prawidłowych czynności żujących. Można więc rozpocząć prace protetyczne, które będą trwały maksymalnie 2 tygodnie. Kontrola uzębienia po wstawieniu implantów odbywa się co 6 miesięcy, czyli tak samo, jak przed leczeniem.


W Profesjonalnym Studiu Stomatologii „Aesthetica Dermadent” wszelkie koszty i plan leczenia można ustalić już na pierwszej bezpłatnej wizycie konsultacyjnej, dzięki czemu pacjent wie, czego się spodziewać.

Więcej informacji o implantach zębowych na stronie abcZdrowie.pl oraz na stronie Profesjonalnego Studia Stomatologii „Aesthetica Dermadent”.

Autorka: Alicja Barszcz, abczdrowie.pl

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Bella Happy Pants 0 0Wiedza ratuje życie. Tych lekcji z pierwszej pomocy nie możesz pominąć
Subway 0 0Subway przyjazny weganom? Znana sieć podąża za trendami i mocno rozszerza menu
ASZdziennikTefal 0 0Oszustwo w akcji sprzątania parków narodowych. Mieli posprzątać tylko jeden, posprzątają wszystkie
O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Przez WOT poczuliśmy się jak śmiecie". Żołnierz mówi, dlaczego jego koledzy rezygnują z wojska
0 0Piękny gest amerykańskiego aktora wobec Piotra Woźniaka-Staraka w Gdyni
0 0Zabawna wpadka Kożuchowskiej. Przyjęła oświadczyny na czerwonym dywanie
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze