To już przesada. "Artystka" malowała obraz jajkami z pochwy

Milo Moire podczas swojego jajecznego występu
Milo Moire podczas swojego jajecznego występu Fot. MiloMoire / youtube.com
Kompletnie naga kobieta na środku ruchliwego placu to widok niecodzienny. Jeszcze osobliwiej wygląda kompletnie naga kobieta, która na środku ruchliwego placu staje na drabinkach, by wyrzucać z pochwy jajka wypełnione farbami. Takiej „sztuki” dokonała niedawno Milo Moire, ciskając „waginalnymi” jajkami wprost na rozłożone pod nią płótno. Oczywiście Moire jest artystką, a niezbyt smaczny pokaz był demonstracją jej twórczych talentów.

Uwaga, artykuł zawiera treści, które mogą urazić niektórych czytelników

Performance Mili Moire miał miejsce w niemieckiej Kolonii, przed halą wystawy Art Cologne. Na czym polegał artystyczny pokaz? Kobieta, korzystając z pomocy współpracowników, rozłożyła na chodniku płótno, nad nim ustawiła dwie drabinki, weszła na nie, rozebrała się do naga, włożyła sobie do pochwy jajka wypełnione farbą, po czym zaczęła nimi „strzelać”, celując w płótno.

Dopełnieniem twórczego procesu było złożenie płótna tak, by rozpryśnięta na jednej jego stronie farba poplamiła także stronę drugą. I to tyle. W taki sposób kobieta powołała do życia "dzieło sztuki", które oglądać można teraz na jej stronie internetowej.


Występ przed halą w Kolonii nie był nagim debiutem Moire, która wcześniej, w ramach projektu „The Script System”, korzystała z usług komunikacji miejskiej, mając na sobie tylko szpilki i torebkę (oraz wykonane na skórze napisy, zastępujące poszczególne części garderoby).Moire, która urodziła się w Szwajcarii i ukończyła psychologię na Uniwersytecie w Bernie, mieszka obecnie w Düsseldorfie.

Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...