O autorze
Miesięcznik Benefit to gazeta kierowana do wszystkich, którzy interesują się motywacją, rozwojem i pracą. W miesięczniku można odnaleźć artykuły dotyczące szkoleń pracowników, podnoszenia jakości pracy, rozwoju i zarządzenia firmą , procesów zmiany i zarządzaniu zmianą, najnowszych sposobach motywowania pracowników, pozapłacowych formach wynagradzania za pracę, aspektach prawnych i podatkowych.

Jacek Walkiewicz: Jak jest przymus, to nie ma wolności

Jacek Walkiewicz, psycholog, mówca, trener, autor m.in. książki "Pełna MOC możliwości"
Jacek Walkiewicz, psycholog, mówca, trener, autor m.in. książki "Pełna MOC możliwości" Fot. Miesięcznik "Benefit"/Bartek Syta
Ilość. Ilość - rzeczy, doznań, pieniędzy, wypoczynku. Im więcej tym lepiej, gdzieś w tym wszystkim gubi się jakość i dziś to chyba tu Jacek Walkiewicz widzi największą różnicę pokoleniową. Pokolenia młodych ludzi, którzy wciąż szukają bodźców do działania, motywacji, pomysłu na rozwój osobisty i zawodowy, prześcigają się w realizacji kolejnych punktów ze swoich czeklist marzeń, celów i potrzeb.


Dziś, według Jacka Walkiewicza marzenia są przereklamowane, zwłaszcza, gdy są materialne. Jedyne co w nich cenne to element tworzenia, ale on nie jest częścią składową każdego z nich. Walkiewicz jest miłośnikiem uważności, sztuki widzenia tego, co się wokół niego dzieje, dostrzegania zależności, i przyznaje, że z jego obserwacji wynika, iż ważniejsze od „widzenia” jest być zobaczonym.Konsumpcja jest wszechobecna, a ludzie mając wiele możliwości wyboru, poszukują sensu właśnie w sferze wyboru, a nie w codzienności. A to codzienne życie stawia nam największe wyzwania – stwierdza w wywiadzie dla miesięcznika „Benefit”.

Cały wywiad z Jackiem Walkiewiczem można przeczytać

Katarzyna Patalan
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...