O autorze
Fundacja DKMS działa od 28 listopada 2008 r. jako niezależna organizacja non-profit. W tym czasie liczba potencjalnych dawców we wszystkich polskich bazach, wynosiła niespełna 40 tysięcy. Dziś sytuacja uległa znacznej poprawie i ogółem w Polsce zarejestrowanych jest ponad 1,5 miliona potencjalnych dawców. Fundacja DKMS jest największą bazą potencjalnych dawców w Polsce.

Dwa Kolory

W Polsce studiuje około 2 000 000 młodych ludzi i każdy z nich ma swoje własne cele i marzenia. Każdy młody człowiek ma też swoją własną historię, ale bywają zdarzenia, kiedy każdy z nich zdaje sobie sprawę, że widmo śmierci niszczy nawet najpiękniejsze marzenia i historie. Coraz więcej młodych ludzi nie ufa przyszłości, bo wie, że w kwestiach zdrowia nie wszystko zależy od nas samych, a kwintesencja życia jest albo biała, albo czerwona.


Gdy stoi się u progu dorosłego życia, wszystko wydaje się takie oczywiste i takie osiągalne. Jesteśmy pełni wiary we własne siły i nadziei na to, że jutro może być tylko lepsze. Wszystko, co dla nas ważne - miłość, przyjaźń, prawda, przyszłość - postrzegamy w dwóch kolorach: białym, gdy świat, ludzie są nam obojętni i czerwonym, gdy w grę wchodzą emocje. Dopiero życie uczy nas, że są jeszcze kolory pośrednie. Na tym jednak najważniejszym etapie kształtowania postaw życiowych liczą się tylko te dwa – czerwień, która skupia całą uwagę i biel, która wygasza emocje, wycisza, czyni obojętnymi.


Dzisiejsza młodzież jest podobna do tej z czasów młodości rodziców, pradziadów, różni się tylko spektrum możliwości, jakie oferuje jej dzisiejszy świat. Młodzi ludzie mają często niezwykłe marzenia, ale i niezwykłą wiarę w ich realizację. Nie boją się sięgać chmur, nie rezygnują łatwo. A wszystko dlatego, że w ich młodych żyłach płynie gorąca krew. Czerwona krew napędza do życia, marzenia uskrzydlają, lecz kiedy pojawia się widmo śmierci… Białaczka to widomo, które zmiata wszystkie, nawet najgłębsze marzenia, o które nie zawahalibyśmy się walczyć. Bez względu na wiek.

Gdy w żyłach zaczyna płynąć biała krew, nasza wola walki zaczyna zależeć od tego, jakie wsparcie otrzymamy od najbliższych. W czasach, gdy co 35 sekund ktoś na świeci słyszy diagnozę – białaczka, młodzi ludzie coraz częściej chcą iść z pomocą swoim kolegom w potrzebie.
Począwszy od 2012 r. dwa razy w roku polska społeczność akademicka we współpracy z Fundacją DKMS Polska jednoczy się w walce z rakiem krwi, organizując akcje rejestracji potencjalnych dawców szpiku na swoich uczelniach. Wszystkie cztery edycje tej studenckiej inicjatywy przyniosły spektakularny sukces 54.239 zarejestrowanych osób!
Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0"Cały dom robi we wiadra". Sławojki i wychodki w środku polskiego miasta
0 0Przekop mierzei przyciąga turystów. Nie wszyscy się cieszą
0 0Będzie nowy serial w świecie "Star Wars". Jest mroczny zwiastun

TRAGEDIA W TATRACH

ANETA OLENDER 0 0"Ludzie mają to gdzieś". Demontaż krzyża na Giewoncie to absurd, problem tkwi gdzie indziej
0 0Dzieci, dwie kobiety i Czech. Wiadomo, kim były osoby, które zginęły w Tatrach

TYLKO W NATEMAT

ELIZA MICHALIK 0 0Przestańcie mówić o “farmie trolli”. Oto, czym naprawdę jest afera w resorcie Ziobry
NOWE INFORMACJE 0 0Tak małżeństwo Szmydt wspólnie mogło niszczyć sędziów na Twitterze

DZIEJE SIĘ

0 0"Lodowiec cofnął się o 2 kilometry". Polak na własne oczy widział, co w Arktyce zrobiła zmiana klimatu
0 0Widać dym z kosmosu. Tak płoną lasy w Amazonii i na Syberii. To NIE JEST lokalny problem