O autorze
Naszym celem jest informacja i edukacja oraz stworzenie platformy, na której spotkać mogą się ludzie o różnych poglądach, których łączy zainteresowanie życiem żydowskim w Polsce i na
świecie oraz Izraelem, który jest jedynym demokratycznym państwem na Bliskim Wschodzie.

Rabin Michael Schudrich: mądry człowiek popełnia błąd

Opadają emocje po wizycie Donalda Trumpa w Polsce. Wizyta okazała się sukcesem dla prawie wszystkich. Prawie, bo są jednak przegrani.


Przegranymi są ci, którzy podpisali błędne, nierozsądne, pochopne "Oświadczenie" polskich środowisk żydowskich, wyrażające głębokie "ubolewanie", że prezydent Trump nie odwiedził Pomnika Bohaterów Getta i uznające to za "przejaw lekceważenia".

Podpisali je: Przewodnicząca Gminy Wyznaniowej Żydowskiej w Warszawie, Przewodniczący Związku Gmin Wyznaniowych Żydowskich w Polsce oraz Michael Schudrich - Naczelny Rabin Polski.

Oficjele przychodzą i odchodzą. Jednak Naczelny Rabin Polski to ktoś więcej.

Znam rabina Schudricha i jego działalność od wielu lat, wsłuchuję się w jego słowa, obserwuje jego działania, miałem zaszczyt przeprowadzać z nim wywiad dla FŻP i Stowarzyszenia 614. Przykazania.

W mojej opinii, rabin Michael Schudrich jest człowiekiem mądrym, mądrze działającym.Podpisanie "Oświadczenia" w sprawie Trumpa zaskakuje.

Biorąc pod uwagę, jak krótka i intensywna była wizyta Donalda Trumpa w Polsce i że przed Pomnikiem Bohaterów Getta pojawiła się - w towarzystwie między innymi rabina Schudricha - reprezentująca prezydenta jego córka prezydenta, Ivanka Trump, "Oświadczenie" to wygląda tym bardziej małostkowo, narcystycznie, egocentrycznie i roszczeniowo.

Co gorsze, w świat poszła wiadomość, która de facto należy do kategorii "fake news". O lekceważeniu, którego wcale nie było. A polscy Żydzi odgrywają w niej rolę bardzo niewdzięczną: malkontentów, skupionych na sobie samych i traktujących siebie jak pępek świata.


Wizerunkowo, jest to oczywisty strzał we własną stopę.

Dlatego podpis rabina Schudricha tak bardzo mnie zaskoczył i zdziwił.
Paweł Jędrzejewski

9 lipca 2017

http://www.fzp.net.pl/opinie/rabin-michael-schudrich-madry-czlowiek-popelnia-blad
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...