O autorze
Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. W latach 2013-2015 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Pełnomocnik Rządu do spraw Informacji i Edukacji Finansowej w zakresie Budżetu, Finansów Publicznych i Instytucji Finansowych oraz Ochrony Finansów Publicznych.

Do jej obowiązków należała, między innymi, identyfikacja ryzyk występujących w systemie finansów publicznych, promowanie problematyki dotyczącej ochrony finansów publicznych czy zagadnień ekonomiczno-społecznych w zakresie objętym działaniami administracji rządowej. Nadzorowała m.in. Departament Rozwoju Rynku Finansowego i Departament Prawny, w tym przygotowanie ustaw regulujących sektor bankowy, kapitałowy i ubezpieczeniowy. Koordynowała działania wprowadzające w Polsce loterię paragonową.

Do momentu objęcia stanowiska sekretarza stanu była członkiem podkomisji stałej ds. monitorowania systemu podatkowego w sejmowej komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącą podkomisji stałej ds. jakości kształcenia i wychowania w komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Od początku swojej publicznej działalności (2006 r.) na swojej stronie internetowej leszczyna.info, prowadzi blog – „Niecodziennik”.

Aplikacje Krytyczne, czyli o tym, że biznes kręci się Morawieckiemu tylko prywatnie

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był ministrem finansów, okazała się kompletną porażką, niestety bardzo kosztowną dla polskiego podatnika. Już raport NIK z 2018 roku nie pozostawił suchej nitki na spółce, efektach jej pracy, kosztach, wreszcie Ministerstwie Finansów jako resorcie, który powołał ją do życia.


Do dzisiaj brzmią nam w uszach słowa Ministra Skiby, który przekonywał w Sejmie, że niepowołanie tej spółki to strata 3 mld złotych miesięcznie(sic) dla budżetu państwa. Tymczasem prawda okazała się zgoła inna. Naprawdę rzadko kiedy o niekompetencji, nieudolności i skoku na kasę działaczy PiS, którzy rządzą w różnych resortach, a w tym wypadku w resorcie finansów, tak wprost można było przeczytać w oficjalnym raporcie Najwyższej Izby Kontroli. Dowiedzieliśmy się na przykład, że gdy spółka notowała straty, Morawiecki podwyższał jej kapitał zakładowy. Do końca 2017 r. koszty jej funkcjonowanie były trzykrotnie wyższe niż zakładano. A co się dzieje teraz?

Z 35 mln zł kapitału zakładowego zostało...3 mln zł. Wystarczy na majowe pensje. Co zrobi Minister Czerwińska? Przecież NIK dwukrotnie wykazał, że finansowanie spółki jest niegospodarne, niepokryta strata finansowa za 2017 i 2018 rok, brak koncepcji na bieżące finansowanie...

Czy to kolejny trup w szafie, który PiS pozostawi następcom? Na pewno kolejny dowód na to, że w Polsce od czterech lat nie mamy Ministra Finansów, odpowiedzialnego za długoterminowe bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków, tylko polityczną agencję finansową przy Świętokrzyskiej, której zadaniem jest znaleźć krótkoterminowe rozwiązanie, czyli pieniądze na „prezenty” Kaczyńskiego.


Jakie będzie tym razem krótkoterminowe rozwiązanie dla Aplikacji Krytycznych i ile jeszcze wyciągną z kieszeni podatników? Dowiemy się w czerwcu lub lipcu.

Szkoda tylko, że każda prywatna inwestycja Morawieckiego jest złotym strzałem, za to jego pomysły na inwestycje publiczne to zawsze miliony, a często miliardy strat dla Polaków... Ciekawe dlaczego?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"