O autorze
Poseł na Sejm RP VI, VII i VIII kadencji. W latach 2013-2015 Sekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów i Pełnomocnik Rządu do spraw Informacji i Edukacji Finansowej w zakresie Budżetu, Finansów Publicznych i Instytucji Finansowych oraz Ochrony Finansów Publicznych.

Do jej obowiązków należała, między innymi, identyfikacja ryzyk występujących w systemie finansów publicznych, promowanie problematyki dotyczącej ochrony finansów publicznych czy zagadnień ekonomiczno-społecznych w zakresie objętym działaniami administracji rządowej. Nadzorowała m.in. Departament Rozwoju Rynku Finansowego i Departament Prawny, w tym przygotowanie ustaw regulujących sektor bankowy, kapitałowy i ubezpieczeniowy. Koordynowała działania wprowadzające w Polsce loterię paragonową.

Do momentu objęcia stanowiska sekretarza stanu była członkiem podkomisji stałej ds. monitorowania systemu podatkowego w sejmowej komisji Finansów Publicznych oraz przewodniczącą podkomisji stałej ds. jakości kształcenia i wychowania w komisji Edukacji, Nauki i Młodzieży.

Od początku swojej publicznej działalności (2006 r.) na swojej stronie internetowej leszczyna.info, prowadzi blog – „Niecodziennik”.

Aplikacje Krytyczne, czyli o tym, że biznes kręci się Morawieckiemu tylko prywatnie

Spółka Aplikacje Krytyczne, autorski pomysł Premiera Morawieckiego z czasów, gdy był ministrem finansów, okazała się kompletną porażką, niestety bardzo kosztowną dla polskiego podatnika. Już raport NIK z 2018 roku nie pozostawił suchej nitki na spółce, efektach jej pracy, kosztach, wreszcie Ministerstwie Finansów jako resorcie, który powołał ją do życia.


Do dzisiaj brzmią nam w uszach słowa Ministra Skiby, który przekonywał w Sejmie, że niepowołanie tej spółki to strata 3 mld złotych miesięcznie(sic) dla budżetu państwa. Tymczasem prawda okazała się zgoła inna. Naprawdę rzadko kiedy o niekompetencji, nieudolności i skoku na kasę działaczy PiS, którzy rządzą w różnych resortach, a w tym wypadku w resorcie finansów, tak wprost można było przeczytać w oficjalnym raporcie Najwyższej Izby Kontroli. Dowiedzieliśmy się na przykład, że gdy spółka notowała straty, Morawiecki podwyższał jej kapitał zakładowy. Do końca 2017 r. koszty jej funkcjonowanie były trzykrotnie wyższe niż zakładano. A co się dzieje teraz?

Z 35 mln zł kapitału zakładowego zostało...3 mln zł. Wystarczy na majowe pensje. Co zrobi Minister Czerwińska? Przecież NIK dwukrotnie wykazał, że finansowanie spółki jest niegospodarne, niepokryta strata finansowa za 2017 i 2018 rok, brak koncepcji na bieżące finansowanie...

Czy to kolejny trup w szafie, który PiS pozostawi następcom? Na pewno kolejny dowód na to, że w Polsce od czterech lat nie mamy Ministra Finansów, odpowiedzialnego za długoterminowe bezpieczeństwo ekonomiczne Polaków, tylko polityczną agencję finansową przy Świętokrzyskiej, której zadaniem jest znaleźć krótkoterminowe rozwiązanie, czyli pieniądze na „prezenty” Kaczyńskiego.


Jakie będzie tym razem krótkoterminowe rozwiązanie dla Aplikacji Krytycznych i ile jeszcze wyciągną z kieszeni podatników? Dowiemy się w czerwcu lub lipcu.

Szkoda tylko, że każda prywatna inwestycja Morawieckiego jest złotym strzałem, za to jego pomysły na inwestycje publiczne to zawsze miliony, a często miliardy strat dla Polaków... Ciekawe dlaczego?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
Actina 0 0Stąd wyjdą przyszli zwycięzcy turniejów gamingowych. Dom marzeń każdego gracza
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze

NIE TYLKO POLITYKA

WYWIAD 0 0W Sejmie się jej boją. Justyna Dobrosz-Oracz szczerze o "pościgach" za politykami
WYBORY2019 0 0Pierwszy sondaż prezydencki z Kidawą-Błońską! Zaskakujący wynik
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Gliński weźmie artystów za twarz, jak w PRL? Prawda może was zaskoczyć
WYBORY 2019 0 0"Wyborcza": opozycja ma szansę odsunąć PiS od władzy. Jest nowy sondaż

MOTO

0 0Niektórzy wysiadali, bo już nie mieli siły. To najlepsze szkolenie samochodowe w Polsce
0 0Znalazłeś korzystniejsze ubezpieczenie OC? Oto jak bez problemów zmienić firmę ubezpieczeniową