O autorze
Studiowałem historię sztuki i muzykę indyjską. Jestem poetą i muzykiem. Odbyłem dwie wielkie podróże do Indii, gdzie badałem kulturę, również pod kątem ateizmu, oraz indyjską muzykę klasyczną. To ostatnie zaowocowało wykładami na Uniwersytecie Wrocławskim z historii klasycznej muzyki indyjskiej. Współpracowałem z reżyserem Zbigniewem Rybczyńskim przy tworzeniu scenariusza jego nowego filmu. Od grudnia 2011 roku do lutego 2018 roku byłem prezesem Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Obecnie nadal pozostaję członkiem zarządu PSR. W 2014 roku otrzymałem nagrodę Kryształowego Świecznika od publiczności za działania na rzecz świeckości w Polsce. W tym samym roku zostałem kandydatem (bezpartyjnym) do Parlamentu Europejskiego z listy Europa+ Twój Ruch. Moje liczne teksty dostępne są także na portalach Racjonalista.pl, Hanuman.pl a od 21 marca 2014 roku także na stronie racjonalista.tv, w którym pełnię funkcję redaktora naczelnego. Na tej stronie można też zobaczyć liczne audycje telewizyjne współtworzone przeze mnie. Od ponad dwóch lat na videoblogu na kanale YouTube, wzorem anglosaskim, prowadzę pogadanki na temat ateizmu. Ostatnio zacząłem też tworzyć dla tego kanału audiobooki. Twórcze połączenie nauki ze sztuką, promowanie racjonalnego zachwytu nad światem i istnieniem są głównymi celami mojej działalności.

Jestem ateistą, więc szykuję się do deportacji

Pewna posłanka PiS stwierdziła, że ateiści i wyznawcy innych niż katolicyzm religii powinni podpisać lojalkę, albo zostaną deportowani. Co ja na to?


Po pierwsze Jezus, o ile wogóle istniał jako postać historyczna, zostałby przez panią posłankę deportowany, gdyż nie wyznawał katolicyzmu ani nie był lojalny wobec PiSu. Przypisuje się mu wprawdzie lojalnościowe zdanie o cesarzu, ale pan Kaczyński jest Naczelnikiem, a nie Cesarzem.

Po drugie, Kościuszko i wielu innych legendarnych polskich patriotów było zagorzałymi krytykami kościoła. Piłsudski również klerykalizmu nie trawił. Po której stronie zatem warto stanąć - po tej Kaczyńskiego czy po tej Kościuszki i Piłsudskiego? Dla mnie odpowiedź jest prosta.

Po trzecie to PiS jest nielojalny wobec polskiej konstytucji, która jest fundamentem prawnym Polski. Będąc zatem lojalnym wobec PiS wobec jakiego państwa byłbym wtedy lojalny? Wydaje mi się, że Pani posłanka powinna wymienić to państwo w swoim "projekcie".


A tak na serio, to widać, że PiS ma krótką ławkę. Większość inteligentnych osób dystansuje się od tej formacji, stąd pomysły podobne do tych z deportacją. Kaczyński jest na tyle bezradny kadrowo, że nie jest w stanie się odciąć od takich bredni. Gdyby się odciął, musiałby zacząć szanować ludzi myślących i z nimi rozmawiać.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...

NIE TYLKO POLITYKA

O TYM SIĘ MÓWI 0 0"Znajomi mi wyjaśnili". Kaczyński popłynął mówiąc o dzieciach – lekarka obala jego teorię
0 0Unia Europejska ma obciąć Polsce 13 miliardów euro. Chce przeznaczyć te pieniądze na ekologię
0 0Inflacja w Polsce wyższa niż oczekiwano. Wyjaśniamy, komu to jest na rękę
0 0Poważne oskarżenia Edyty Górniak. Wyjaśniła, czym były "podziękowania" Cleo
0 0Youtuber z kolegą nagrał jak jedzie 300 km/h i udawał, że to nie w Polsce. Szybko go namierzono
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy