O autorze
Gdy czerwona lampka zapaliła się w czasie jego pierwszej radiowej audycji, w czasie studiów - wiedział, czym będzie się zajmował. Następnie w TVP Poznań – reporter i reportażysta, później dziennikarz TVP INFO – autor reportaży do programu Puls Polski, współpracownik programu To Jest Temat, autor licznych relacji live, współautor materiałów w Wiadomościach, Panoramie i Teleekspresie. Z TVP przeszedł pod koniec 2016 roku do poznańskiej WTK doceniając sporą dozę wolności, jaką ta lokalna stacja pozostawia dziennikarzom. Autor reportaży dla ogólnopolskich kanałów TV. Polonistyczne studia nauczyły go, że wszystko jest tekstem. Albert Camus zainspirował:, „Jeśli sprawimy, że ten głos będzie raczej głosem energii niż nienawiści, godnego obiektywizmu, a nie retoryki, człowieczeństwa, a nie miernoty, wiele rzeczy zostanie uratowanych, a my nie pozostaniemy bez zasługi”.

WKUR**ENIE +

Joanna Jaśkowiak (żona prezydenta Poznania), która w czasie manify w obronie praw kobiet powiedziała na poznańskim Placu Wolności (może sugerując się nazwą miejsca?) – „Jestem wkur***na” – została właśnie z tego powodu wezwana na policję. Prawo pozwala ukarać ją za wkur***nie 1500 złotowym mandatem. To genialny pomysł.


I tu kryje się geniusz, którego nikt z nas nie przewidział. Tajny program – Wkur***nie +. Gdy zastanawialiśmy się, z czego PiS sfinansuje potok swoich obietnic – nie wpadliśmy na to, że sięgną do najgłębszego polskiego strumienia – wkur***nia. To złoża większe od węgla, nie mówiąc już o jakiś łupkach.

Jeśli wszyscy Polacy zaczną płacić mandaty za wkur***nie – strumień pieniędzy przeniesie naszą Ojczyznę na poziom, o którym nie śniliśmy. Krzemowe Doliny i finlandzkie innowacje staną w kącie świata zawstydzone unikatowością myśli Polaków.

Natychmiast powinna powstać specjalna rada przy Premierze, która w prezentacji w Power Poincie określiłaby, w co zainwestujemy fundusze z wkur***nia. Oczywistym jest także, że pieniądze z Brukseli do niczego nie będą już potrzebne (stąd obecna polityka kompulsywnego tupania w Brukseli – mogą sobie na to pozwolić). Środki z naszego wkur***nia kilkukrotnie, co najmniej, przewyższą unijne dopłaty.

Jednym z pomysłów na zagospodarowanie owych setek miliardów może być stworzenie funduszu na wzór Norwegii – Fundusz Narodowego Wkur***nia. Fundusz także działałby za granicą i mógłby finansować programy na rzecz trójpodziału władzy w Niemczech, czy niezależnego sądownictwa we Francji.


Główny cel, na miarę naszych czasów, byłby jednak większy. Środki z wkur***nia byłyby tak ogromne, że powstałby wreszcie Polski Program Kosmiczny. W kosmos w pierwszej kolejności wysłana zostałaby opozycja, drugi lot zarezerwowany byłby dla sędziów a trzeci dla dziennikarzy.

Nie martwcie się jednak. Jeśli znajdziemy w czasoprzestrzeni jakaś miłą planetę – stworzymy na niej autentyczne, demokratyczne państwo prawa. Takie, w którym każdy spokojnie, gdy zechce, bez konsekwencji, będzie mógł się wkur**ć.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
NATEMAT EXTRA 0 0“To jakby odbity człowiek”. Tutaj zachowały się ślady krwi powstańców
Reserved 0 0Top modelka w kampanii Reserved. Promuje kolejną odsłonę projektu ReDesign
Gutek 0 0Zachwyca się nim Tarantino. Oto 5 powodów, dla których trzeba zobaczyć najbardziej szalonego laureata Złotej Palmy
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Zbiera haki dla Kaczyńskiego? "Newsweek" o tym, skąd taka pozycja Kamińskiego
0 0Matka Brejzy uznała, że dość oszczerstw. Złożyła pozew przeciwko Pereirze
GW Foksal 0 0Śniadanie z Saddamem Husajnem i obiad z Fidelem Castro. O tej książce będzie wkrótce głośno
WYWIAD 0 0To ona promuje Cosmic Dance. Taniec, który dla wielu kobiet jest katharsis
O TYM SIĘ MÓWI 0 0Rządy PiS nazywała reżimem. Ta Czeszka może napsuć krwi Kaczyńskiemu bardziej niż Timmermans
0 0To po to PiS przerwał posiedzenie Sejmu? Arłukowicz mówi o "handlu"