O autorze
Gdy czerwona lampka zapaliła się w czasie jego pierwszej radiowej audycji, w czasie studiów - wiedział, czym będzie się zajmował. Następnie w TVP Poznań – reporter i reportażysta, później dziennikarz TVP INFO – autor reportaży do programu Puls Polski, współpracownik programu To Jest Temat, autor licznych relacji live, współautor materiałów w Wiadomościach, Panoramie i Teleekspresie. Z TVP przeszedł pod koniec 2016 roku do poznańskiej WTK doceniając sporą dozę wolności, jaką ta lokalna stacja pozostawia dziennikarzom. Autor reportaży dla ogólnopolskich kanałów TV. Polonistyczne studia nauczyły go, że wszystko jest tekstem. Albert Camus zainspirował:, „Jeśli sprawimy, że ten głos będzie raczej głosem energii niż nienawiści, godnego obiektywizmu, a nie retoryki, człowieczeństwa, a nie miernoty, wiele rzeczy zostanie uratowanych, a my nie pozostaniemy bez zasługi”.

Hymn Polski na Marszu Równości

Dobrze jest znaleźć się w odpowiednim miejscu o odpowiedniej porze. Tak było dziś z hymnem Polski. Wybrzmiał na Marszu Równości w Płocku. I każdy Marsz Równości powinien być nim rozpoczynany. Hejtowanie marszów wyklucza bowiem bycie patriotą. Nie da się kochać tylko części Ojczyzny. A Polska jest właśnie taka, biało-czerwona, tęczowa, niebieska ze złotymi gwiazdkami, ale też biało-żółta.


Hymn na Marszu Równości w Płocku brzmiał jak na meczach, nawet jak na wydarzeniach narodowców. I wspaniale. Właśnie to jest w hymnie najważniejsze. W czasach, w których wszystko nas dzieli, ten jeden element połączył. I jest esencją prawdziwego szacunku do Ojczyzny. Bo Polska to nie obszar, to nie historia, to nie język, to Polacy. Ludzie, którzy mają rozmaite poglądy, orientacje seksualne, wyznania lub są ateistami. Czy polskim patriotą może być ktoś kto nienawidzi Polaków? A tym jest w istocie hejtowanie Marszów Równości (i tym byłoby robienie kontrmanifestacji w czasie pielgrzymek, choć o takich nie słyszałem, ale na wszelki wypadek uprzedzam, że również). Zatem - "Jeszcze Polska nie zginęła, Kiedy my żyjemy", tacy, jakimi jesteśmy.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...