O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Brutalność polityki?

Król Edward IV - pozbawił tronu Henryka VI, ostatniego władcę z linii Lancasterów.


Osadził go w Tower, gdzie zamordowali go bracia Edwarda - Ryszard i Jan książę Clarence. Parę miesięcy wcześniej w bitwie pod Tewkesbury, jedyny syn Henryka VI zabity został przez Ryszarda.
Edward V, książę Wali, syn Edwarda IV - zamordowany w tej samej wieży na rozkaz Ryszarda w wieku lat dwunastu. Ryszard, książę Yorku, drugi syn Edwarda IV - zamordowany w Tower, gotyckiej wieży białych kamieni na rozkaz Ryszarda w wieku lat dziesięciu.

Jerzy, brat Edwarda IV - zamordowany w tej samej gotyckiej Tower, na rozkaz Ryszarda syn księcia - uwieziony przez Ryszarda natychmiast po koronacji. Córka księcia Clarence, wydana za mąż za prostego szlachcica, aby nie mogła zostać matką królów.

Księżna Yorku, matka dwóch królów, babka króla i królowej - jej mąż i najmłodszy syn zostali zamordowani w walkach Białej i Czerwonej Róży - średni syn został zabity przez płatnych morderców w więzieniu, trzeci syn Ryszard, kazał zamordować obu jej wnuków.

Małgorzata, wdowa po Henryku VI - męża jej zamordowano w Tower, syna zabito w bitwie.
Lady Anna, żona Ryszarda III, który zabił jej ojca w bitwie pod Barnet, jej pierwszego męża w bitwie pod Tewkesbury, ojca jej męża kazał jeszcze przedtem stracić w Tower - po ślubie natychmiast uwieziona przez Ryszarda.


I tak przez wiele stron jeszcze.
Na tym tle Tusk, Kaczyński i Miller, to bezzębni starcy.
Ale, choć trupów fizycznie już nie ma, to nie wiele się zmieniło w mechanizmach od czasów Szekspira.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
WYBORY
0 0Dwa gole na PGE Narodowym! Mamy awans na Euro!
0 0"Warszawa w Budapeszcie". Nieoficjalnie: sensacyjne wyniki, Viktor Orban traci stolicę
WYWIAD 0 0Okrzyknięto ją feministką, choć... sama nie rozumie dlaczego. Natchniona rozmowa z Mery Spolsky
Burgenland Tourismus 0 0Takiej Austrii na pewno nie znacie. Jesienny wypad do Burgenlandu zmieni wasze myślenie o tym kraju
0 0W Białymstoku tej zimy WOŚP nie zagra. No, chyba że stanie się cud