O autorze
Władza jest miarą realności naszego działania. Niczym więcej. Wszelka zmiana zaczyna się od języka. Od wprowadzenia do języka publicznego nowych spraw, których do tej pory nie było. Najbardziej pozorowane działania w polityce zawsze dostają dodatkowego sensu jeśli są skuteczne. Urodziłem się w Biłgoraju i tam zbudowałem pierwsza fabrykę. Zaczynałem studia z
filozofii na KUL-u bo był stan wojenny i to była jedyna uczelnia, która chciała mnie przyjąć. Skończyłem w Warszawie na UW i napisałem pracę z Kanta; "transcendentalna jedność apercepcji". Po studiach pracowałem w PAN-ie gdzie pisałem doktorat z Husserla. Zmiany w 1989 roku spowodowały, że odszedłem z Akademii i budowałem fabryki. W 2001 poszedłem z Kamińskim na Biegun Północny. W tamtym okresie duzo podróżowałem. Najpiękniejszym
miejscem na świecie są rozlewiska Biebrzy w kwietniu. Od 2005 roku próbuję coś zmienić w polskiej polityce. Z sukcesem w 2011 roku. Współtworzyłem wiele organizacji społecznych; BARR, fundusz lokalny w Biłgoraju, filie UMCS tamże i wiele innych. W polityce zaczynałem w PO. Teraz tworzę nową partię. Najlepsze lata przede mną. Mam czwórkę dzieci i jestem szczęśliwy ("połączony") z moja żona Moniką.

Czosnek niedźwiedzi

Genialna roślina. Niestety pod ochroną w Polsce, więc jest importowana z Węgier. Samograj w kuchni.


Można zrobić z nim risotto, tak jak ze szpinakiem. Do gotowego risotto wrzucamy czosnek niedźwiedzi, posiekany na grube kawałki, mieszamy i podajemy. Nie gotujemy.

Z makaronem penne: pomidory, parmezan, oliwa i czosnek niedźwiedzi. Rewelacja.

Kanapka z czosnkiem. Wrzucamy czosnek na jedną minutę do warzywnego rosołu, układamy na kromce tradycyjnego chleba, polewamy oliwą i dodajemy sól i pieprz. Może być jeszcze odrobina gałki muszkatołowej.

Wreszcie liście czosnku na surowo do aperitifu.

Wszystko jest możliwe z tak doskonałym produktem.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...