O autorze
Jola Sacewicz - dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka korporacyjnego i politycznego PR. Mieszka z żoną w Dallas, Teksas.

Będzie się Pan Smażył w Piekle, Arcybiskupie!

Z niebiesiech
Pasterz zagubił proporcje. W kapłanach asystujących prywatnym procesjom nienawiści Jarosława Kaczyńskiego widzi podobieństwo do losu m.in. księdza Popiełuszki?!


Biskup powinien wiedzieć, kiedy milczeć, bo gdy zabiera głos w sprawach polityki to obnaża swój intelektualny durszlak. W tym przypadku alternatywą dla głupoty może być tylko podłość: Biskupowi przypomina się prześladowanie księży przez SB, gdy widzi kontrmanifestacje podczas smoleńskich miesięcznic!

Pasterz zagubił proporcje. W kapłanach asystujących prywatnym procesjom nienawiści Jarosława Kaczyńskiego widzi podobieństwo do losu m.in. księdza Popiełuszki?!

A w łamaniu konstytucji i uchwalaniu ustaw o wyższości cyklicznych manifestacji Kaczyńskiego nad innymi legalnymi manifestacjami biskup nie widzi ziarna soli?

A w łamaniu praw człowieka przez policję wobec pokojowo zachowujących się manifestantów, ksiądz biskup nie widzi dziury w ciele na krzyżu?

A wyzywaniu oponentów politycznych od zdrajców, drugiego sortu, złodziei, gestapo, komunistów, morderców, zdradzieckich mord i kanalii arcybiskup słyszy ewangelię miłości?

Dla wielu bogobojnych i religijnych jest to ciągle szok, że można bezpardonowo purpurata krytykować. No cóż, rządzący obecnie faworyci biskupa Jędraszewskiego propagują świat bez poprawności politycznej. Podążając za ich filozofią czas zacząć oceniać i mierzyć biskupów miarą ludzką, a nie boską i opisywać słowami wprost, szczególnie wtedy, gdy prezentują swoje poglądy i sympatie polityczne. Nie do tego deklarowali powołanie.

Dlatego trzeba bez obwijania w polityczną bawełnę przypominać, że nie są ani nieomylni, ani święci, że są wśród nich pedofile, złodzieje, ojcowie porzuconych dzieci, tłuste obżartuchy, pazerni, nienawistni, antysemici, homofobowie, nacjonaliści i faszyści. Trzeba nazywać zło po imieniu, szczególnie zło udrapowane w purpurowe szaty, gdyż chcą oni być dla wierzących drogowskazem moralnym. Dlatego, drogi arcybiskupie, należy to powiedzieć wprost: pana wypowiedź jest po prostu niestosowna, brakuje jej taktu, umiaru i przyzwoitości.


Większość pana wypowiedzi publicznych, na tematy nie związane z religią, jest po prostu oburzająca, nienawistna i niechrześcijańska. Wygłasza biskup kłamliwe i podle słowa chowajac się za nogami pana boga i pod purpurową sukienką. To są słowa polityki i powinnismy przestać odgrywać ten teatr niewyznaniowego państwa!

Pana słowa są obraźliwe dla tych wszystkich, którzy pamiętają czas prześladowań SB. Sugerowanie zaś, że celem kontrmanifestacji jest pogrążenie w mrokach niepamięci ofiar katastrofy smoleńskiej jest bezbrzeżną podłością.

I jeśli bóg istnieje, to będzie się pan za to smażył w piekle.

***

Fragment wypowiedzi biskupa Jędraszewskiego z wywiadu dla TVP Info:

- Mówiąc o tych kontrmanifestacjach przypomina mi się, kiedy moi koledzy księża podczas stanu wojennego byli prześladowani przez SB dlatego, że mieli odwagę podczas mszy świętej modlić się za internowanych, uwięzionych członków parafii - stwierdził w wywiadzie abp Marek Jędraszewski, metropolita krakowski.

– Nie wolno było o nich pamiętać, nie wolno było o nich mówić. Odnosi się wrażenie, jakby nas też chciano doprowadzić do takiej fałszywej amnezji, zapomnienia o rzeczach, które powinny stanowić trwałą tkankę naszej narodowej i państwowej także pamięci – mówił hierarcha w TVP Info. – Uważam, że to jest nasz obowiązek narodowy o tych osobach pamiętać. To jest kwestia pamięci o naszym państwie, naszych najbardziej wspaniałych reprezentantach państwa, narodu i społeczeństwa polskiego.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
POLECAMY 0 0Nie zawsze musisz być wśród ludzi. Te rzeczy powinieneś zrobić sam przynajmniej raz w życiu
#GRZEJE 0 010 godzin czekał na żonę, która poszła do dentysty. Musiała interweniować Straż Miejska
POLECAMY 0 0Jak mu tak wróżka powie, to zwolni pół firmy. Po 15 latach ujawnia kulisy pracy wróżenia w telewizji
0 0Półtora tysiąca euro za pracę 4 godziny dziennie. Taka oferta czeka na chętne dziewczyny, ale jest pewien szczegół
dad:HERO 0 0Polecamy pięć hitów z Nefliksa i HBO Go do obejrzenia z dziećmi w ten weekend
0 0Wybrano najlepsze seriale dekady. O połowie pewnie nawet nie słyszałeś!
Oknoplast 0 0Na takiej sprzedaży korzystają wszyscy. Polska marka promuje model "na później"
Actina Pact 0 0Albo dobrze, albo tanio? Ta firma potwierdza, że można mieć wszystko i to w bardzo trudnej branży
HYDEPARK 0 0Amatorzy często trenują tak ostro jak zawodowcy. Różnica często się zaciera
0 0Święta to czas (u)dawania. Tomasz Kot w poruszającym spocie, daje cenną lekcję
0 0"Chodziło o to, by mężczyźni odzyskali godność". Tomasz Raczek szczerze o zamknięciu "Playboya"
0 0Była pierwszą polską influencerką, kochała kobiety i seks. Łempicka to dziś ikona