O autorze
Jola Sacewicz - dziennikarka, fizyk, matematyk, działaczka LGBTQ. Profesjonalistka korporacyjnego i politycznego PR. Mieszka z żoną w Dallas, Teksas.

Różnica Klas

Twitter
Ta różnica klas poraża również w polskiej polityce. "Nowe elyty" pokazują, jak pięknie można nienawidzić, jak nauczone zostały nawoływania do nienawiści i wspierania ksenofobii, rasizmu, homofobii i faszyzmu. Ich język usiany kanaliami i zdradzieckimi mordami jest tego wyrazem.


„Nikt nie rodzi się nienawidząc innej osoby z powodu koloru skóry, pochodzenia czy religii. (...) Ludzie uczą się nienawidzieć, a jeśli mogą nauczyć się nienawiści, to można nauczyć ich kochać... Ponieważ miłość jest naturalniejsza dla ludzkiego serca, niż jej przeciwieństwo. (...) Miłość przychodzi ludzkiemu sercu łatwiej niż jej przeciwieństwo” – napisał na Twitterze Barack Obama po tragicznych wydarzeniach w Charlottesville, USA, gdzie amerykańscy faszyści zamordowali jedną osobę i ranili 19.

Jego wpis to cytat z autobiografii Nelsona Mandeli, byłego prezydenta RPA, pod tytułem „Długi Marsz ku Wolności”. Tweet ten stał się najpopularniejszym tweetem na Twitterze, udostępnionym rekordowa liczbę razy.

Donald Trump natomiast zrównał faszyzm z antyfaszyzmem i winą za tragedię obciążył po równo nawołujących do nienawiści i przemocy białych supremacistow/faszystów i rasistow z tymi, którzy im się przeciwstawiali.

Ta różnica klas poraża również w polskiej polityce. "Nowe elyty" pokazują, jak pięknie można nienawidzić, jak nauczone zostały nawoływania do nienawiści i wspierania ksenofobii, rasizmu, homofobii i faszyzmu. Ich język usiany kanaliami i zdradzieckimi mordami jest tego wyrazem. Kto nauczył tych wiernych synów i córy kościoła katolickiego takiej nienawiści? Kto, ojcowie biskupi polscy? Kto ponosi moralną odpowiedzialność za ich dusze przesiąknięte jadem? Co czuje kościół katolicki błogosławiąc swoje pisowskie zastępy, które wstają z kolan po długich obrzędach religijnych i idą siepać oponentów politycznych najplugawszym językiem w powojennej historii?
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
0 0O pracy w tym miejscu marzą setki osób. Tylko oferta dla stolarza wzbudziła drwiny
Bella Happy Pants 0 0Mniej powodów do zmartwień. 5 gadżetów – twoje dziecko będzie bezpieczniejsze
0 0Powiedzieli "sprawdzam". Oto, co się stało ze 100 obietnicami partii Kaczyńskiego
0 0Przestajemy wierzyć, że może być inaczej. Polacy wiedzą, kto wygra wybory
WYBORY2019 0 0Pozwolił powiesić plakaty kandydata PiS i teraz żałuje. "Popełniłem błąd i właśnie za niego płacę"
0 0Parodiował niepełnosprawnych? Pszoniak: Trzeba się puknąć w głowę!