O autorze
Anglistka zafascynowana specyfiką i nauką języków (nie tylko obcych). Język to dla mnie nie tylko pisemny i ustny system wypowiedzi pozwalający wyrażać myśli i uczucia, to także komunikat obrazowy, oraz indywidualny styl życia, który demonstrujesz i określa Ciebie jako jednostkę. Szczególnie interesuje mnie związek języka z funkcjonowaniem mózgu.

natemat.katarzynafrak@gmail.com

Nowoczesna technologia szybką diagnostyką autyzmu

Czy subiektywna ocena lekarzy jest wystarczająca aby podjęć decyzję o autyźmie u małego dziecka? Naukowcy z uniwersytetów Indiana i Rutgers wypracowali nową metodę ekranowania, która śledzi sygnały przesyłane z mózgu dziecka. Badania te opublikowano w ogólnodostępnym 'Frontiers in Neuroscience'.Z reguły diagnostyka autyzmu opiera się na subiektywnej ocenie dziecka przeprowadzonej przez lekarzy na podstawie jego interakcji społecznych, deficytów komunikacyjnych i powtarzalnych zachowań. Wyżej wspomniana technologia jest w stanie wychwycić swobodne ruchy już trzyletniego dziecka w realnym czasie, za pomocą zaawansowanego programu komputerowego, który wytwarza 240 obrazów na sekundę oraz wykrywa cechy szczególne dla każdego badanego.

Diagnoza autyzmu u trzylatka oznacza szybsze rozpoczęcie terapii i możliwości zminimalizowania atypowych zachowań. Naukowcy podkreślają jednak, że badanie to będzie można zastosować również u noworodków! Badanie to pozwala także na diagnostykę autystycznych dzieci i dorosłych niemówiących, a także na wielokrotne badania i śledzenie postępu w terapii. W dalszej przyszłości, technologia ta ma mieć zastosowanie w edukacji osób autystycznych.
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
ELIZA MICHALIK 0 0Czas rozpocząć debatę o wielkich winach Kościoła. Zanim fanatycy umeblują nam świat

DADHERO.PL

0 0Nie masz pojęcia, jak wychować swoją córkę? Tato, oto 10 złotych rad specjalnie dla Ciebie
0 0Dobry zegarek nie musi być "Swiss Made". Fajne czasomierze powstają i w innych krajach Europy
Jaguar 0 0Duży, dostojny i w świetnej cenie. Tego SUV-a kupisz już za 1452 zł netto miesięcznie

NA ŚWIECIE

0 0Podobno w domu jest spokój. Do nowego Sejmu weszli ojciec oraz syn – i są w różnych partiach!
0 0"Jestem skłonny startować w wyborach na szefa PO". Pierwszy polityk rzuca wyzwanie Schetynie
MOTO 0 0Czy McLaren naprawdę jest tak kosmiczny, jak wygląda? W środku od razu zaskakuje jedna rzecz
POPKULTURA 0 0Zepsuliście mi serial, na który czekałam! "Batwoman" miała być hitem, a jest porażką