O autorze
Komitet Obrony Demokracji to nieformalna grupa ludzi, którym drogie są zasady demokracji i szacunek dla Konstytucji RP.

Zawiązała się w ostatnich dniach listopada 2015, po wydarzeniach w Sejmie, w wyniku których zagrożona została niezawisłość Trybunału Konstytucyjnego. Początkowo jedyną drogą kontaktów był… Facebook. W tej chwili jest ponad osiemdziesiąt tysięcy fanów KOD.

Komitet Obrony Demokracji to obecnie stowarzyszenie w fazie rejestracji. 2 grudnia 2015 r. odbyło się spotkanie założycielskie stowarzyszenia, a następnie dokumenty zostały złożone do sądu i czekamy na zakończenie formalności.

KOD na facebooku

Czy TVP ocenzurowało nazwisko Lecha Wałęsy?

Proponuję zacząć liczyć, ile razy w telewizji publicznej przy okazji mówienia o porozumieniach sierpniowych i powstaniu "Solidarności" padnie nazwisko Lecha Wałęsy. Póki co nie pada!


Zaczęły się obchody kolejnej rocznicy podpisana porozumień sierpniowych. Siedzę właśnie i oglądam to, co pokazuje TVP Info. Kolejne minuty, kolejne zdjęcia, kolejne wspomnienia… Jakąż inwencją muszą się wykazać twórcy (to nieprzypadkowe słowo) informacji w telewizji publicznej, by wspominając jak doszło do powstania pierwszego w powojennej Polsce niezależnego związku zawodowego, nie wymienić nazwiska Lecha Wałęsy.
Właśnie padło hasło „Bohaterowie Sierpnia’80”. Zastrzegłam uszami. A może jednak. Może padnie to nazwisko. Wymieniono trzech bohaterów: Anna Walentynowicz, Marian Jurczyk, Ludwik Prądzyński. I fakt. Prawdziwi bohaterowie. To im zawdzięczamy bardzo wiele. Nadal jednak nazwiska Lecha Wałęsy nie ma.
Przyznam, że nie wiem już czy się śmiać, czy się bać. Można odnieść wrażenie, że "dziennikarzom" TVP zakazano używać nazwiska Lecha Wałęsy. Dobrze jeśli przez chwilę na zdjęciu mignie. Małość. Małość. Małość.
Dopóki my żyjemy, my, którzy byliśmy świadkami Sierpnia’80, dopóty prawdy o tamtych dniach nie da się zabić. Dopóki możemy mówić, pisać, dopóty będziemy powtarzać.
Lech Wałęsa przeskoczył płot i stanął na czele Komitetu Strajkowego w Stoczni Gdańskiej.
Lech Wałęsa jako przedstawiciel Komitetu Strajkowego podpisał gdańskie porozumienia sierpniowe.
Lech Wałęsa został pierwszym przewodniczącym NSZZ „Solidarność”. Był nim w stanie wojennym, był nim wtedy, gdy być członkiem niezależnego związku być nie wolno było.
Lech Wałęsa za swoją działalność na rzecz tworzenia niezależnych związków zawodowych dostał pokojową Nagrodę Nobla.
Mali ludzie, możecie to przemilczać, ale my milczeć nie będziemy!
P.S. Są wakacje, wiec teksty na blogu ukazują się nieregularnie za co przepraszam. Przepraszam też z góry za to, że na chwilę zamilknę, bo siedzę własnie w Bułgarii. I tak na marginesie - tu Wałęsę znają!
Iwona Leończuk
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie

Oceń ten artykuł:

Trwa ładowanie komentarzy...
[b]Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. [/b]Pokazał proste wyliczenia[/b]

Piasecki udowodnił, że sprawa VAT to tylko propaganda PiS. Pokazał proste wyliczenia

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". [b]TVP ukarała ją za poglądy polityczne?[/b]

Barbara Kurdej-Szatan wyrzucona z "The Voice". TVP ukarała ją za poglądy polityczne?

Wojciech SadurskiWojciech Sadurski

Dlaczego nikt nie rozważa takiego scenariusza? (...) Chwila jest taka, że osobiste koszty należy odłożyć na dalszy plan. Niesmak w UE? Nie będzie. Wszyscy zrozumieją, że nadzwyczajny czas wymaga nadzwyczajnych działań.